Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Արցախի Հանրապետության պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը փետրվարի 19-ին  հանդիպել է ԱՀ պետական նախարար Գրիգորի Մարտիրոսյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի գրասենյակից, զրուցակիցները կարևորել են հաստատված փոխգործակցության բարձր մակարդակը և համատեղ ծրագրերի իրականացման սահուն ընթացքի ապահովումը՝ ի նպաստ երկու հայկական պետությունների շարունակական զարգացման: Կողմերը համակարծիք էին, որ ոլորտային քաղաքականությունները և խոշոր ծրագրերը, որոնք իրականացվում են Հայաստանում և Արցախում, պետք է միմյանց հետ համադրելի ու համահունչ լինեն:
Քննարկվել են գյուղատնտեսության, տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների, քաղաքաշինության, էներգետիկայի ոլորտներում համատեղ հետաքրքրություն ներկայացնող նախագծերի իրականացման հեռանկարները:
Տիգրան Ավինյանն ու Գրիգորի Մարտիրոսյանն անդրադարձել են նաև թվայնացման, պետական կառավարման համակարգի արդյունավետության բարձրացման և կադրային քաղաքականության հարցերին:

Тигран Авинян встретился с государственным министром Республики Арцах Григорием Мартиросяном
19 февраля заместитель премьер-министра РА Тигран Авинян встретился с государственным министром Республики Арцах Григорием Мартиросяном.
Как сообщили «Арменпресс» в аппарате вице-премьера Тиграна Авиняна, собеседники придают большое значение высокому уровню налаженного сотрудничества и бесперебойной реализации совместных программ для непрерывного развития двух армянских государств. Стороны согласились, что секторальная политика и основные программы, реализуемые в Армении и Арцахе, должны быть совместимы друг с другом.
Были обсуждены перспективы реализации совместных проектов в сферах сельского хозяйства, транспорта и инфраструктуры, градостроительства и энергетики.
Тигран Авинян и Григор Мартиросян также затронули вопросы оцифровки, повышения эффективности системы государственного управления и кадровой политики.