Հանովերում կկայանա «Մենք կապրենք նաև Բաբելոնից հետո. հայերի և հրեաների գոյության փորձը» միջազգային համաժողով
Հանովերում կկայանա «Մենք կապրենք նաև Բաբելոնից հետո. հայերի և հրեաների
գոյության փորձը» միջազգային համաժողով
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հյուսիսային Գերմանիայի երրորդ խոշորագույն քաղաք, ԳԴՀ Ներքին Սաքսոնիա երկրամասի մայրաքաղաք Հանովերում  փետրվարի 24-27-ը տեղի է ունենալու «Մենք կապրենք նաև Բաբելոնից հետո. հայերի և հրեաների գոյության փորձը. տեղահանման, արտաքսման և ոչնչացման միջև» խորագրով միջազգային համաժողով, որը նախաձեռնվել է Հրեական երաժշտության եվրոպական կենտրոնի և Գերմանահայկական միության կողմից՝ ԳԴՀ-ում ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, միջոցառման պաշտոնական աջակցողներն են նաև Ներքին Սաքսոնիա հիմնադրամը, «Գերմանական հետազոտական միավորում» հիմնադրամը, Դր. Բուհմանի անվան միջկրոնական փոխըմբռնման հիմնադրամը, Դաշնային երկրամասի մայրաքաղաք Հանովերի մշակութային վարչությունը:
Եռօրյա համաժողովին ելույթներ կունենան մի շարք անվանի գիտնականներ Հայաստանից, Միացյալ Նահանգներից, Գերմանիայից, Իսրայելից և այլ երկրներից:

В Ганновере состоится международный симпозиум на тему «Мы будем жить и после Вавилона: опыт выживания армян и евреев»
В Ганновере состоится международный симпозиум на тему «Мы будем жить и после
Вавилона: опыт выживания армян и евреев»
Во втором по величине городе Северной Германии – Ганновере, 24-27-го февраля состоится международный симпозиум на тему «Мы будем жить и после Вавилона: опыт выживания армян и евреев», инициированный Европейским центром еврейской музыки и Германо-армянским союзом, при поддержке посольства Армении в Германии. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью МИД Армении.
Официальные спонсоры мероприятия – Фонд Нижней Саксонии, Фонд межконфессионального взаимопонимания имени доктора Бухмана, управление культуры столицы федеральной земли Нижней Саксонии Ганновера.