Կալիֆոռնիայում ավտոմեքենան վրաերթի Է ենթարկել մի խումբ անցորդների
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի Կալիֆոռնիայի նահանգի Ֆուլերթոն քաղաքում տասը մարդ Է հոսպիտալացվել այն բանից հետո, երբ ավտոմեքենան վրաերթի Է ենթարկել մի խումբ անցորդների: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է Twitter-ում տեղական ոստիկանության հրապարակած մամուլի տեղեկագրում:
Միջադեպը տեղի Է ունեցել փետրվարի 10-ին: Նշվում Էր, որ վարորդը կարմիր Toyota Tacoma-ով հայտնվել Է մայթի վրա եւ հարվածել մի խումբ անցորդների, ինչից հետո մեքենան բախվել Է ծառին:
Պատահարի վայր ժամանելուց հետո ոստիկաններին հաջողվել Է բարձրացնել ծխացող ավտոմեքենան, որի տակ մարդիկ են եղել: Տուժածները, որոնք 18-ից մինչեւ 49 տարեկան են, տեղական բուժհաստատություններ են տեղափոխվել տարբեր աստիճանի ծանրության վնասվածքներով: Նրանցից մի քանիսի վիճակը գնահատվում Է օրհասական:
Վնասվածքներ Է ստացել երեք ավտոմեքենա: Պարզվել Է, որ ավտոմեքենայի վարորդը 22-ամյա Քրիստոֆեր Սոլիսն Է, որն ապրում Է Անահայմ քաղաքում: Ոստիկանությունը ենթադրում Է, որ նա փոխադրամիջոցը վարել Է՝ գտնվելով թմրանյութերի ազդեցության ներքո, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

В Калифорнии автомобиль наехал на группу прохожих
Десять человек госпитализированы после наезда автомобиля на группу прохожих в американском городе Фуллертон в Калифорнии. Как передает Арменпресс, об этом говорится в пресс-релизе, опубликованном в Twitter местной полиции.
Инцидент произошел в воскресенье. Сообщается, что водитель на красном Toyota Tacoma заехал на тротуар и протаранил группу прохожих, после чего автомобиль врезался в дерево.
После прибытия на место происшествия полицейским удалось поднять дымящийся автомобиль, под которым находились люди. Пострадавшие в возрасте от 18 до 49 лет были доставлены в местные медучреждения с травмами разной степени тяжести, состояние некоторых оценивается как критическое. Повреждения получили три автомобиля.
Водителем автомобиля оказался 22-летний Кристофер Солис, проживающий в городе Анахайм. Полиция предполагает, что он управлял транспортным средством, находясь под действием наркотиков.