Ոստիկանները մեկ օրում բացահայտել են հանցագործության 46 դեպք
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` հունվարի 16-ից 17-ը ՀՀ ոստիկանության տարբեր ստորաբաժանումների կողմից բացահայտվել է հանցագործության 46 դեպք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից, բացահայտվել է խարդախության 8, մարմնական վնասվածք հասցնելու և փաստաթուղթ կեղծելու 7-ական, անձնական ունեցվածքի գողության 4, յուրացման կամ վատնման ու ջրային կենդանիներ ապօրինի արդյունահանելու 3-ական, թմրամիջոցի հայտնաբերման և ակնհայտ հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված գույքի ձեռք բերելու 2-ական, բռնաբարության կամ բռնաբարության փորձի, անձի առևանգման, բնակարանային գողության, դրամանենգության, ծեծի, սուտ մատնության, պատմության և մշակույթի հուշարձաններ ոչնչացնելու կամ վնասելու, բժշկական օգնություն և սպասարկում իրականացնողների կողմից մասնագիտական պարտականությունները ոչ պատշաճ կատարելու, ակնհայտ հանցավոր ճանապարհով ձեռք բերված գույք ձեռք բերելու ու անչափահասի նկատմամբ սեքսուալ բնույթի բռնի գործողությունների 1-ական դեպք:
Հայտնաբերվել է 1 անհետ կորած, 1 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 2-ը։
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է կողոպուտի 2, մարմնական վնասվածք հասցնելու, անձնական ունեցվածքի գողության և ահաբեկչության մասին սուտ հաղորդում տալու 1-ական դեպք։
Անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 10 պատահար, ինչի հետևանքով 15 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 46 случаев преступлений
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 16 и 17 января сотрудниками различных подразделений Полиции раскрыто 46 случаев преступлений.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе полиции Армении, в частности, 8 случаев мошенничества, по 7 случаев причинения телесных повреждений и подделки документов, 4 случая кражи личного имущества, по 3 случая присвоения или растраты и незаконной добычи водных животных, по 2 случая обнаружения наркотиков и приобретения имущества заведомо добытого преступным путем, по 1 случаю изнасилования или попытки изнасилования, похищения человека, квартирной кражи, фальшивомонетничества, побоев, ложного доноса, уничтожения культурных и исторических памятников, невыполнения или ненадлежащего исполнения своих профессиональных обязанностей по оказанию медицинских услуг либо медицинской помощи, совершения насильственных действий сексуального характера в отношении несовершеннолетнего.
Обнаружены 1 человек, находящийся в розыске, еще двое явкой с повинной обратились в Полицию, найден 1 человек, пропавший без вести.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 2 случая грабежа, по 1 случаю причинения телесных повреждений, кражи личного имущества и ложного сообщения об акте терроризма.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 10 ДТП: 15 человек получили телесные повреждения разных степеней тяжести.