Ապարանում «Քաղաքացու որոշում» կուսակցության քարոզչությունը խոչընդոտելու դեպի առթիվ հարուցվել է քրգործ
Ապարանում «Քաղաքացու որոշում» կուսակցության քարոզչությունը խոչընդոտելու
դեպի առթիվ հարուցվել է քրգործ
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել  քրեական գործ՝ գույքին վնաս պատճառելու կամ գույքին վնաս պատճառելու սպառնալիքով  ընտրական իրավունքի իրականացմանը խոչընդոտելու դեպքի առթիվ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ քննչական կոմիտեից:
2018 թվականի դեկտեմբերի 4-ին՝ ժամը 16:45-ի սահմաններում, ՀՀ ԱԺ 2018 թվականի արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին ռեյտինգայի ընտրակարգով պատգամավորության թեկնածու առաջադրված «Քաղաքացու որոշում» սոցիալ-դեմոկրատական կուսակցության անդամները քարոզչություն են իրականացրել Ապարան քաղաքի սուպերմարկետներից մեկի մոտակայքում:
Այդ ընթացքում նույն սուպերմարկետի աշխատակիցը, խոչընդոտելով ընտրությանը մասնակցող հիշյալ անձանց լիազորությունների իրականացմանը, պահանջել է նրանցից հեռանալ, ապա, մերժում ստանալով, վիճաբանել է պատգամավորության թեկնածուների հետ և վերցրել նրանցից մեկի հեռախոսը, ով այդ պահին տեսանկարահանում էր միջադեպը:
Միջադեպից հետո պատգամավորության թեկնածուներին աշխատակիցը հրավիրել է սուպերմարկետ և տևական ժամանակ պարզաբանումներից հետո վերադարձրել է հեռախոսը:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 149-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Քրեական գործի նախաքննությունը շարունակելու համար գործն ուղարկվել է Հատուկ քննչական ծառայություն:

По факту препятствования агиткампании партии «Решение гражданина» в Апаране возбуждено уголовное дело
По факту препятствования агиткампании партии «Решение гражданина» в Апаране
В Арагацотнском отделении СК Армении возбуждено уголовное дело по статье о нанесении ущерба имуществу или же препятствования агиткампании под угрозой уничтожения имущества. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью СК Армении.
4-го декабря 2018 года, в районе 16:45, члены социал-демократический партии "Решение гражданина" проводили агитацию в Апаране, около одного из супермаркетов.
Один из сотрудников супермаркета потребовал от них удалиться, затеял скандал, отнял телефон у одного из участников агиткампании, которым тот снимал происходящее.
После инцидента указанный сотрудник супермаркета пригласил их в помещение, где, после долгих разбирательств, вернул телефон.
По данному случаю возбуждено уголовное дело по статье 149 УК Армении - о нанесении ущерба имуществу или же препятствования агиткампании под угрозой уничтожения имущества.