Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ոստիկանության ծառայողի օրվա կապակցությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 30-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ոստիկանության ծառայողի օրվա առթիվ:
«Ոստիկանության հարգելի՛ աշխատակիցներ եւ վետերաններ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ մասնագիտական տոնի կապակցությամբ:
Քաղաքացու իրավունքների ու ազատությունների, մարդու, հասարակության եւ պետության շահերի պաշտպանությունը, հանցագործությունների կանխարգելումը եւ դրանց դեմ պայքարը, իրավախախտումների նախականխումը ապահովելուն ուղղված ձեր ծառայությունը կարեւոր տեղ է զբաղեցնում մեր պետականաշինության գործընթացում:
Վստահ եմ, որ դուք քաջ գիտակցում եք ձեր պարտականությունների պատշաճ կատարման անհրաժեշտությունը, որ հենց ձեր արհեստավարժ ու սկզբունքային աշխատանքով, մարդկային ու բարոյական որակներով, մասնագիտական համապատասխան ունակություններով ու անձնվիրությամբ ըստ ամենայնի նպաստում եք ոստիկանի դերի եւ պետության հանդեպ քաղաքացիների վստահության բարձրացմանը, հասարակության մեջ հանգիստ ու առողջ մթնոլորտի պահպանմանը:
Պետությունը հատուկ ուշադրության կենտրոնում է պահում համակարգում առկա խնդիրները, որոնց արդյունավետ լուծմանն են ուղղված իրականացվող բարեփոխումները:  Ձեր աշխատանքային եւ սոցիալական պայմանների բարելավման նպատակով կատարվող աշխատանքները կրելու են շարունակական բնույթ:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիդ Ոստիկանության ծառայողի օրվա առթիվ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ ձեզ եւ ձեր ընտանիքներին»:

President of Artsakh addresses congratulatory message on Police Officer Day
YEREVAN, NOVEMBER 30, ARMENPRESS. Artsakh Republic President Bako Sahakyan on November 30 addressed a congratulatory message on the Police Officer Day, the Presidential Office told Armenpress.
“Dear Police officers and veterans,
On behalf of the Artsakh Republic authorities and myself personally I sincerely congratulate you on your professional day.
The protection of civil rights and freedoms, human, public and state interests, crime prevention and control, guaranteeing the supremacy of law are part and parcel of your service, which are among the cornerstones of our state-building process.
I am confident that you realize very well the imperative of proper fulfillment of your obligations. Your principal stance and professionalism, human and moral qualities, commitment and dedication contribute greatly to the trust of our citizens in police and the state, maintaining harmonious and healthy atmosphere in the society.
The issues existing in the system are in the spotlight of the authorities, and the reforms under way are aimed at solving them effectively. The activities with the view to improve your working and social conditions will be pursued further on.
I once again congratulate all of you on the Police Officer Day and wish peace, good health and great success to you and your families”.