Քաբուլում առնվազն ութ մարդ է զոհվել ահաբեկչության հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Առնվազն ութ մարդ է զոհվել Աֆղանստանի մայրաքաղաք Քաբուլում իրականացված պայթյունի հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է «Պաժվակ» գործակալությունը՝ վկայակոչելով անվտանգության ուժերի մի աղբյուր:
Պայթյունը Քաբուլում որոտացել Է նոյեմբերի 12-ին տեղական ժամանակով մոտավորապես 13:30-ին (Երեւանի ժամանակով 13:00-ին)՝ Պաշտունստան կենտրոնական հրապարակից եւ մունիցիպալիտետի շենքից ոչ հեռու: Աֆղանստանի ներքին գործերի նախարարության ներկայացուցիչը հայտնել Է, որ մահապարտ-ահաբեկիչը պայթուցիկ սարքը գործի Է դրել ոստիկանական հսկիչ անցակետի մերձակայքում:
Իր հերթին 1TV հեռուստաալիքը, վկայակոչելով ՆԳ նախարարության տվյալներ, նշում Է, որ գրոհի հետեւանքով զոհվել Է վեց մարդ, եւս 20-ը տուժել են:
Հեռուստաալիքը նաեւ հայտնում Է, որ Քաբուլում իրականացված պայթյունի պատասխանատվությունն ստանձնել Է«Իսլամական պետություն» ահաբեկչական խմբավորումը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Число погибших в результате теракта в Кабуле выросло до восьми человек
Число погибших в результате взрыва в афганской столице Кабуле возросло до восьми человек. Как передает Арменпресс, об этом сообщает агентство Пажвак со ссылкой на источник в силах безопасности.
Взрыв прогремел в Кабуле в понедельник около 13.30 по местному времени (12.00 мск) недалеко от центральной площади Паштунистан и здания муниципалитета. Представитель министерства внутренних дел Афганистана сообщил, что террорист-смертник привел в действие взрывное устройство около полицейского КПП.
В свою очередь, телеканал 1TV со ссылкой на данные МВД, сообщает, что в результате атаки погибли шесть человек и еще 20 пострадали.
Террористическая группировка "Исламское государство"* взяла на себя ответственность за взрыв в афганской столице Кабуле, сообщает телеканал 1TV.