Ամերիկացիների 58 տոկոսը հայտարարել է, որ երկիրը ոչ ճիշտ ուղղությամբ է շարժվում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի քաղաքացիների 58 տոկոսը հայտարարել Է, որ երկիրը ոչ ճիշտ ուղղությամբ Է շարժվում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, նոյեմբերի 7-ին հայտնել Է The Guardian թերթը՝ հղում անելով Էկզիտ-պոլերին:
APVoteCast-ի անցկացրած Էկզիտ-պոլերի տվյալներով՝ քաղաքացիների միայն 41 տոկոսն Է նշել, որ ԱՄՆ-ը ճիշտ ուղղությամբ Է ընթանում: Ընդամենը հարցում Է արվել 113 հազար 677 քվեարկած եւ 21 հազար 559 չքվեարկած ամերիկացիների:
Խոսելով երկրի առավել կարեւոր խնդիրների մասին՝ հարցվածների 26 տոկոսը նշել Է առողջապահությունը, 23 տոկոսը՝ միգրացիան, եւս 19 տոկոսը՝ տնտեսությունը: Հարցված քաղաքացիների 64 տոկոսը նաեւ նշել Է, որ քվեարկելիս նախագահ Դոնալդ Թրամփն ազդել Է իրենց ընտրության վրա, 36 տոկոսը նրան ուշադրության չի առել, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

58% американцев заявили, что страна движется в неверном направлении
58% граждан США заявили, что страна движется в неверном направлении. Как передает Арменпресс, об этом сообщает в среду газета The Guardian со ссылкой на экзит-полы.
По данным проведенных APVoteCast экзит-полов, лишь 41% граждан отметили верное направление движения США. Всего были опрошены 113677 проголосовавших и 21559 неголосовавших американцев.
Говоря о наиболее важных проблемах в стране, 26% опрошенных назвали здравоохранение, еще 23% - миграцию, 19% граждан проголосовали за экономику. Лишь 8 и 7 процентов соответственно заявили о своей обеспокоенности проблемой ношения оружия и экологии.
64% опрошенных граждан также отметили, что президент Дональд Трамп повлиял на их выбор при голосовании, 36% не принимали его во внимание.