ՀՅԴ-ն մասնակցելու է արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոկտեմբերի 19-21-ին կայացել է ՀՅԴ Հայաստանի 22-րդ արտահերթ Գերագույն Ժողովը։ Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՅԴ հանրային կապերի գրասենյակից, համակողմանի քննարկումների արդյունքում ժողովը որոշել է մասնակցել արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններին։
ՀՅԴ Հայաստանի 22-րդ արտահերթ Գերագույն Ժողովը միաձայնությամբ ընդունել է ՀՀ ԱԺ  արտահերթ ընտրություններին մասնակցելու հարցով առանձին հայտարարություն, համաձայն որի ՀՅԴ-ն անընդունելի է համարում դեկտեմբերին՝ առանց օրենսդրական լիարժեք փոփոխությունների արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացումը:
«Դաշնակցությունը, որպես ընդդիմություն, անկախ ընտրությունների արդյունքներից, մշտապես հանդես է գալու իր սկզբունքային դիրքորոշումներով, հետեւողական եւ վճռական քայլերով»,- ասված է հայտարարությունում։

ARF to participate in snap parliamentary elections
YEREVAN, OCTOBER 22, ARMENPRESS. The ARF Armenia’s Supreme Assembly held a session on October 19-21 aimed at discussing the agenda of the upcoming ARF General Assembly, the party told Armenpress.
Based on the comprehensive discussions the Assembly made a decision to participate in the snap parliamentary elections.
The Assembly adopted a statement according to which the ARF considers unacceptable holding snap parliamentary elections in December without complete legislative changes.
“The ARF, as an opposition, regardless of election results, will always act with its principled positions, consistent and decisive steps”, the statement says.