Արցախի ԱԳՆ ղեկավարն ընդունել է ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոկտեմբերի 12-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունից, հանդիպման ընթացքում մտքեր են փոխանակվել Արցախում մարդու իրավունքների պաշտպանությանն առնչվող  մի շարք հարցերի շուրջ։ Կողմերն անդրադարձ են կատարել միջազգային մասնագիտացված կառույցներում Արցախի քաղաքացիների շահերի ներկայացմանն ու պաշտպանությանը, և միջազգային իրավապաշտպան հանրությանն Արցախի ներգրավվածությանը։
Մասիս Մայիլյանը նշել է, որ վերջին տարիներին վերը նշված ուղղություններով արդեն իսկ արձանագրվել են որոշակի ձեռքբերումներ և հաստատել երկրի իշխանությունների պատրաստակամությունը՝ համագործակցել միջազգային կազմակերպությունների, մասնավորապես, Միավորված ազգերի կազմակերպության և Եվրոպայի խորհրդի  հետ՝ ուղղված Արցախում ժողովրդավարության հետագա զարգացմանն ու մարդու իրավունքների առաջմղմանը։

Глава МИД Арцаха принял омбудсмена Республики Армения
Министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) Масис Маилян 12 октября принял защитника прав человека Республики Армения Армана Татояна.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе МИД Республики Арцах, в ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам, связанным с защитой прав человека в Арцахе. Стороны обсудили возможности представления и защиты интересов граждан Арцаха в специализированных международных структурах и вовлечения республики в международное правозащитное сообщество.
Масис Маилян отметил, что   за последние годы в вышеуказанных направлениях уже достигнуты определенные успехи и подтвердил готовность властей страны сотрудничать с международными организациями, в частности, с Организацией Объединенных Наций и Советом Европы с целью дальнейшего развития демократии и достижения прогресса в области прав человека в Арцахе.