Ռուսաստանյան ընկերությունները ծանոթացել են Հայաստանի զբոսաշրջային հնարավորություններին
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանում ՀՀ դեսպանությունում կայացել է Հայաստանում կորպորատիվ զբոսաշրջության հնարավորություններին նվիրված շնորհանդեսը։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՌԴ-ում ՀՀ դեսպանության մամուլի ծառայությունից, «Ок Армения» խորագրով նախագիծը, որն իրականացվում է դեսպանության և կորպորատիվ զբոսաշրջության ոլորտի փորձագետ Գայանե Քոչարյանի նախաձեռնությամբ, այս անգամ համախմբել էր ռուսաստանյան տարբեր ընկերությունների և զբոսաշրջային օպերատորների ավելի քան 150 ներկայացուցչի։ Մասնակից-ընկերությունների թվում էին «Аэроклуб», «Demlink Travel», «American express», «BSI Group», «СТБ Турс», «МТС», «Мегафон», «Ernst&Young», «Philipp Morris», «General Electric», «KIA» ընկերությունները։
Երեկոյի հյուրերին ողջունել է դեսպանության դեսպանորդ Բորիս Սահակյանը։ Հայաստանի կորպորատիվ զբոսաշրջության հնարավորությունները միջոցառմանը ներկայացրել են Գայանե Քոչարյանն ու հայկական զբոսաշրջային ընկերությունների ներկայացուցիչները։
Ոլորտի մասնագետները ծանոթացել են նաև Հայաստանի զբոսաշրջային ոլորտի նորույթներին, այդ թվում՝ վերջին շրջանում բացված կորպորատիվ միջոցառումների համար նախատեսված հարթակներին։
Նախաձեռնության շրջանակներում հայաստանյան և ռուսաստանյան ընկերությունների միջև հաստատվել են գործնական կապեր։
Երեկոյի շրջանակներում տեղի է ունեցել նաև հայկական տոլմայի պատրաստման վարպետության դաս, որը վարել է «Megerian Carpet»-ի շեֆ-խոհարար Արտավազդ Սարուխանյանը։ Միջոցառումը շարունակվել է մշակութային ծրագրով։
Ներկաները մասնակցել են նաև Հայաստանում գործող միջազգային հյուրանոցային ցանցերի և ոլորտի այլ դերակատարների կողմից պատրաստված նվերների խաղարկությանը։
«Ок Армения» նախագիծը մեկնարկել է 2017թ․-ի ապրիլին Մոսկվայում։ Նախորդ տարի նախաձեռնության շրջանակներում կազմակերպվել է նաև շնորհանդես Սանկտ Պետերբուրգում։

В посольстве Армении в России состоялась презентация Армении как направления корпоративного туризма
В посольстве Армении в России состоялась презентация Армении как направления корпоративного туризма.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе посольства, проект «Ок Армения», осуществляемый по инициативе посольства и эксперта в отрасли корпоративного туризма Гаянэ Кочарян, в этот раз объединил более 150 представителей различных российских компаний и турагентств, в числе которых «Аэроклуб», «Демлинк Трэвел», «American express», «BSI Group», «СТБ Турс», «МТС», «Мегафон», «Ernst&Young», «Philipp Morris», «General Electric», «KIA» и др.
Гостей вечера поприветствовал Чрезвычайный посланник и полномочный министр Борис Саакян. Мероприятие продолжилось презентацией Гаянэ Кочарян и представителей армянских туркомпаний о возможностях организации корпоративного туризма в Армении.
Профессионалам индустрии представили новинки армянского туристического рынка: недавно открывшиеся отели и нестандартные площадки для проведения корпоративных мероприятий.
Состоялся также обмен деловыми контактами между представителями армянских и российских компаний, представляющих данную отрасль туриндустрии.
Гости вечера смогли принять участие в мастер-классе по приготовлению армянской толмы от шеф-повара «Megerian Carpet» Артавазда Саруханяна и насладиться культурной программой.
В рамках вечера прошел также розыгрыш призов от сети отелей «Marriot», «Ibis», «Hyatt», «Holliday Inn» в Армении и других компаний гостиничной индустрии и туротрасли.
Проект «Ок Армения» стартовал в апреле 2017 года в Москве. В октябре прошлого года презентация проекта состоялась также в Санкт-Петербурге.