Երգիչ Գարուն մտադիր է դիջեյ դառնալ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Notre Dame de Paris մյուզիքլում Կվազիմոդոյի առաջին դերակատար Գարուն մտադիր Է իր ուժերը փորձել Էլեկտրոնային երաժշտության մեջ: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, նա հայտնել Է ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում:
«Այն, ինչ ես կատարում եմ, երբեմն տարբերվում Է նրանից, ինչը ես ինքս լսում եմ: Ինձ դուր Է գալիս Էլեկտրոնային երաժշտությունը, բայց ես երբեք հանդես չեմ եկել որպես դիջեյ: Այնպես որ ես կցանկանայի ավելի շատ աշխատել այդ երաժշտության արտադրության բնագավառում,-ասել Է Գարուն:-շատ հետաքրքիր կլիներ Էլեկտրո ոճով բլյուզ եւ ռոք կատարել, որոնք ես սիրում եմ»:
Երաժշտի երգացանկը ներառում Է երաժշտական տարբեր ուղղություններ, այդ թվում՝ դասական, բլյուզ եւ ռոք: Գարուն հաճախ Է քաջ հայտնի կոմպոզիցիաները կատարում նոր ոճաբանությամբ: «Ես միշտ (եւ հատկապես ընթացիկ շրջագայության ժամանակ) աշխատում եմ փոխել երգերը, իրար եմ խառնում տարբեր կոմպոզիցիաներ: Այսպես, օրինակ, ես Սելին Դիոնի հետ մեր Sous Le Vent բալլադը կատարում եմ Cranberries խմբի Zombie ռոք-կոմպոզիցիայի ոճով»,-պատմել Է Գարուն, պարզաբանելով, որ այդ կերպ «հին երգերին պարգեւում Է նոր, մեկ ուրիշ կյանք»:
Գարուն (իսկական անունը՝ Պիեռ Գարան) նվագում Է երաժշտական տարբեր գործիքներ, դերասան Է: World Music Awards եւ Le Flix - Rvlation au Qubec հեղինակավոր մրցանակների դափնեկիր Է: 1997 թվականին Գարուն Notre Dame de Paris մյուզիքլի հեղինակների՝ Լյուկ Պլամոնդոնի եւ Ռիկարդո Կոչանտեի կողմից հաստատվել Է Կվազիմոդոյի դերում, որը նրան համաշխարհային փառք բերեց: Դրան հաջորդել Է համագործակցությունը երգչուհի Սելին Դիոնի եւ պրոդյուսեր Ռընե Անջելիլի հետ: Գարուի տասը սկավառակներից արդեն առաջինը՝ Seul-ը («Միայնակը»), 2000 թվականին Ֆրանսիայում 2,5 մլն օրինակով վաճառվել Է 11 շաբաթվա ընթացքում:

Певец Гару намерен стать диджеем
Первый исполнитель роли Квазимодо в мюзикле Notre Dame de Paris Гару намерен попробовать свои силы в электронной музыке. Как передает Арменпресс, об этом он сообщил в интервьюТАСС.
"То, что я исполняю, иногда отличается от того, что я сам слушаю. Мне нравится электронная музыка, но я никогда не выступал как диджей. Так что я бы хотел больше работать в производстве этой музыки, - сказал Гару. - Было бы очень интересно исполнить блюз и рок, которые я люблю, в стиле электро".
Репертуар музыканта включает разные музыкальные направления, в том числе классику, блюз и рок. Нередко Гару исполняет хорошо известные композиции в новой стилистике.
"Я всегда (и особенно в нынешнем турне) стараюсь поменять песни, смешиваю разные композиции. Так, например, я исполняю нашу с Селин Дион балладу Sous Le Vent в стиле рок-композиции Zombie группы Cranberries", - рассказал Гару, пояснив, что таким образом дарит "старым песням новую, другую жизнь".
Гару (настоящее имя Пьер Гаран) - мультиинструменталист, актер. Обладатель престижных премий World Music Awards и Le Flix - Rvlation au Qubec.
В 1997 году Гару был утвержден авторами мюзикла Notre Dame de Paris Люком Пламондоном и Риккардо Коччанте на роль Квазимодо, которая принесла ему мировую славу. За этим последовало сотрудничество с певицей Селин Дион и продюсером Рене Анжелилем. Уже первый из десяти дисков Гару - Seul ("Одинокий") - в 2000 году был продан во Франции тиражом в 2,5 млн экземпляров за 11 недель.