Ռեալիթի-շոուի աստղն աղքատացել Է եւ բնակություն հաստատել գյուղի տանը
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Big Brother («Մեծ եղբայր») բրիտանական ռեալիթի-շոուի աստղ Լիզա Էփլթոնը տեղափոխվել Է գյուղի տուն, որովհետեւ նրա փողերը չԷին բավականացնում սենյակ վարձելու համար: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, նա պատմել Է The Sun հրատարակությանը: 50-ամյա Էփլթոնի դժվարին ժամանակներն սկսվեցին այն բանից հետո, երբ նա դադարեց շահույթ ստանալ ավարտված հեռուստաշոուից:
Նախկին հեռուստաաստղն աշխատանքի Է տեղավորվել առեւտրի ոլորտում, սակայն աշխատավարձը դեռեւս չի բավականացնում վճարելու բնակարանի վարձը: «Ես մնում եմ գյուղի տանը, որովհետեւ բավականաչափ գումար չունեմ տան ընդհանուր սենյակի դեպոզիտը վճարելու համար»,-հայտարարել Է Էփլթոնը: Նա նաեւ նշել Է, որ կացարանի սեփականատեր ֆերմերն իրեն թույլ Է տալիս գյուղի տանը մնալ այնքան ժամանակ, քանի դեռ կինն ինքը չի ցանկանա մեկնել: Նախկին հեռուստաաստղի կացարանում ջուր եւ Էլեկտրականություն չկա:
Նա ասում Է, որ պատերին լուսանկարներ Է կախում եւ այլ գեղեցիկ իրեր Է դնում տանը, որպեսզի այն ավելի հարմարավետ դարձնի: Էփլթոնը հավելել Է, որ չի հուսալքվում ստեղծված իրադրության պատճառով: Նրա ժամանակավոր կացարանից մինչեւ աշխատավայր 10 րոպեի ճանապարհ Է:

Звезда реалити-шоу обнищала и поселилась в доме на дереве
Звезда британского реалити-шоу Big Brother («Большой брат») Лиза Эпплтон (Lisa Appleton) переехала в дом на дереве, потому что у нее не хватило денег на аренду комнаты. Как передает Арменпресс, об этом она рассказала изданию The Sun.
Трудные времена 50-летней Эпплтон начались после того, как она перестала получать прибыль от закончившихся телешоу. Бывшая телезвезда устроилась работать в сфере продаж, однако ее зарплаты пока не хватает, чтобы покрывать аренду за квартиру.
«Я остаюсь в доме на дереве, потому что не могу позволить себе достаточно денег на выплату депозита в общей комнате в доме», — заявила Эпплтон. Она также отметила, что владеющий жильем фермер разрешает ей оставаться в доме на дереве до тех пор, пока женщина сама не захочет съехать.
В жилище бывшей телезвезды нет воды и электричества. Она говорит, что вешает на стены фотографии и расставляет другие красивые вещи, чтобы сделать дом более уютным.
Эпплтон добавила, что не унывает из-за сложившейся ситуации. Ее временное жилище находится в 10 минутах от работы.