Samsung-ը ներկայացրել Է Galaxy Watch խելացի ժամացույցը
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Samsung հարավկորեական կորպորացիան օգոստոսի 9-ին ներկայացրել Է նոր Galaxy Watch խելացի ձեռքի ժամացույցը, որն անջրաթափանց Է եւ մի քանի օր անընդմեջ աշխատում Է առանց լիցքավորման: Այդ մասին Samsung-ի ղեկավարության ներկայացուցիչ Էլինա Վիվեսը հայտնել Է շնորհանդեսի ժամանակ, որի հեռարձակումը Նյու Յորքից իրականացվել Է ընկերության կայքում:
Նորույթին տրամադրվում Է նաեւ անլար լիցքավորում, որը նախատեսված Է երկու սարքի համար, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը: Galaxy Watch-ի օգտագործման համար պարտադիր չԷ ունենալ սմարթֆոն: Վազքի, սպորտով զբաղվելու կամ երկարատեւ զբոսանքների ժամանակ դրա ինքնավար շահագործումն ապահովելու համար Samsung-ը համաձայնագրեր Է ստորագրում աշխարհի 15 երկրներում բջջային կապի ավելի քան 30 օպերատորների հետ: Ժամացույցները հանդերձված են հավելվածներով, որոնք թույլ են տալիս հետեւել քնի որակին, աշխատանքային օրակարգին եւ նույնիսկ օգտվել անհատական Էլեկտրոնային մարզիչի ծառայություններից, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Samsung представила умные наручные часы Galaxy Watch
Южнокорейская корпорация Samsung представила в четверг новые умные наручные часы Galaxy Watch, которые водонепроницаемы и работают несколько дней подряд без зарядки. Как передает Арменпресс, об этом сообщила представитель руководства Samsung Элина Вивес во время презентации, трансляция которой из Нью-Йорка ведется на сайте компании.
К новинке прилагается беспроводная зарядка, рассчитанная на два устройства.
Для использования Galaxy Watch не обязательно иметь при себе смартфон. Для обеспечения его автономной эксплуатации во время пробежки, занятий спортом или длительных прогулок Samsung подписывает соглашения с более 30 операторами сотовой связи в 15 странах мира. Часы оснащены приложениями, позволяющими следить за качеством сна, рабочим распорядком дня и даже пользоваться услугами персонального электронного тренера.