CNN-ի հարցումը Մելանյա Թրամփի վարկանիշի անկում Է արձանագրել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Նվազել Է այն ամերիկացիների թիվը, որոնք դրանկան են վերաբերվում ԱՄՆ-ի նախագահի տիկնոջը՝ Մելանյա Թրամփին: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է CNN-ը՝ վկայակոչելով սեփական հարցման տվյալները:
Առաջին տիկնոջ նկատմամբ դրական վերաբերմունքի մասին հայտարարել Է հարցվածների 51 տոկոսը, այն դեպքում, երբ մայիսին այդ մասին ասում Էր 57 տոկոսը: ԱՄՆ-ի առաջին տիկնոջը հավանություն չի տալիս հարցման մասնակցիների 29 տոկոսը (մայիսին՝ 27 տոկոսը):
Հարցումն անցկացվել Է հունիսի 14-17-ին՝ այն բանից մեկ ամիս անց, երբ Մելանյան հիվանդանոց տեղափովեց, որտեղ նա երիկամների վիրահատություն տարավ: Հիվանդության կապակցությամբ նա հանրության մեջ չի երեւացել 25 օր: Մինչդեռ, իխնչպես վկայում են Gallup poll found վերլուծական գործակալության անցկացրած հարցման տվյալները, ամերիկացիների առնվազն 45 տոկոսը հավանություն Է տալիս ԱՄՆ-ի նախագահ Դոնալդ Թրամփի գործունեությանը, ինչն ամենաբարձր ցուցանիշն Է նրա պաշտոնավարման ընթացքում:
Նախագահի գործունեությանը հավանություն տվողների իննսուն տոկոսը հանրապետականներ են: Նշվում Է, որ, անկախ Թրամփի գործունեությունից, քիչ հավանական Է, որ նա կկարողանա ավելի մեծ աջակցություն ստանալ դեմոկրատներից: Մարտին Թրամփի գործունեության հավանության վարկանիշը, որը կազմվել Էր NBC հեռուստաալիքի եւ Wall Street Journal հրատարակության հարցման արդյունքներով, կազմել Էր 43 տոկոս, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Рейтинг Мелании Трамп снизился после ее болезни
Число американцев, которые положительно относятся к супруге президента США Мелании Трамп, снизилось. Как передает Арменпресс, об этом сообщает CNN со ссылкой на данные собственного опроса.
О положительном отношении к первой леди заявил 51% опрошенных, в то время как в мае об этом говорили 57%. Неодобрительно о первой леди США отзываются 29% респондентов (в мае - 27%).
Опрос был проведен 14-17 июня, спустя месяц после того, как Трамп попала в больницу, где ей провели операцию на почках. В связи с болезнью она отсутствовала на публике 25 дней.
Положительно относятся к Дональду Трампу 40% опрошенных, неблагоприятное впечатление он производит на 55% опрошенных.
В понедельник собственный опрос о Трампе также выпустила исследовательская компания "Гэллап". По этим данным, 45% американцев одобряют деятельность Трампа на посту президента. Это стало самым высоким рейтингом одобрения деятельности Трампа среди всех опросов "Гэллап".