Ապրիլի 20-ին 11:00-ի դրությամբ ոստիկանության բաժիններ բերման է ենթարկվել 52 անձ
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ոստիկանության բաժիններ ապրիլի 20-ի առավոտյան 11:00-ի դրությամբ բերման է ենթարկվել 52 քաղաքացի: Այս մասին«Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնությանհետ կապի և լրատվության վարչությունից:
ՀՀ ոստիկանության ՀԿԼ վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը ապրիլի 19-ին նշել էր, որ ոստիկանությունը շարունակելու է օրենքով սահմանված կարգով բերման ենթարկել բոլոր այն անձանց, ովքեր թույլ են տալիս հասարակական կարգի դեմ ուղղված իրավախախտումներ:«Եթե բերված անձինք վարչական ձերբակալման օրենքով սահմանված ժամկետում ազատ չեն արձակվում, ապա ընդունել ի գիտություն, որ նախաքննության մարմնի միջոցով ստուգվում է նրանց մասնակցությունը կատարված հանցագործություններին»,- ասել էր Ահարոնյանը:
Ապրիլի 19-ին Հանրապետության հրապարակում կայացած հանրահավաքի ընթացքում Փաշինյանը իր կողմնակիցներին կոչ էր արել ապրիլի 20-ի առավոտյան 08:15-ից կրկին փակել Երևանի փողոցները: Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել էր, որ ապրիլի 20-ին, ժամը 19:00-ին Երևանի Հանրապետության հրապարակում կրկին հանրահավաք է տեղի ունենալու:

По положению на 11:00 утра 20-го апреля в различные отделения полиции доставлены 52 участника акций протеста
По положению на 11:00 утра 20-го апреля в различные отделения полиции доставлены 52
участника акций протеста
По положению на 11:00  утра 20-го апреля в различные отделения полиции доставлены 52 участника акций протеста. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью полиции Армении.
Как уже сообщалось, участники акций протеста под руководством депутата НС Армении Никола Пашиняна 20-го апреля начали шествие с улицы Гюльбенкяна. Никол Пашинян накануне во время митинга заявил, что сегодня, 20-го апреля, в 19:00 на площади Республики вновь состоится митинг.
По его совету группа лиц перекрыла своими автомобилями движение. Полиция попыталась эвакуатором сдвинуть эти  автомобили, Пашинян призвал своих сторонников окружить эвакуатор. В результате сюда прибыла группа полицейских, ситуация обострилась, однако столкновения между сторонами не произошло. Пашинян призвал своих сторонников перекрывать улицы в различных районах города. Сюда прибыл и замначальника полиции Армении Валерий Осипян, он напомнил, что участники акции обязаны оповестить о своих планах полицию. Участники акций протеста под руководством депутата НС Армении Никола Пашиняна двинулись шествием по улицам Еревана. Никол Пашинян накануне во время митинга заявил, что сегодня, 20-го апреля, в 19:00 на площади Республики вновь состоится митинг.