Անցած 7 օրում հակառակորդը հրադադարը խախտել է 150 անգամ և կիրառել անօդաչու թռչող սարք
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում մարտի 18-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 3500 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, բացի վերոնշյալ խախտումներից, մարտի 19-ին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան հատվածում, հետախուզական թռիչքներ իրականացնելու նպատակով, հակառակորդը կիրառել է անօդաչու թռչող սարք, որը ժամանակին հավաստանշվել ու խոցվել է ՊԲ դիրքապահ զինծառայողների կողմից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

Azerbaijani forces made 150 ceasefire violations, applied UAV in Artsakh line of contact during
YEREVAN, MARCH 24, ARMENPRESS. During the period from March 18 to 24, the Azerbaijani forces violated the ceasefire regime nearly 150 times in the Artsakh-Azerbaijan line of contact by firing more than 3500 shots at the Armenian positions, the defense ministry of the Artsakh Republic told Armenpress.
In addition to the aforementioned violations, the Azerbaijani side applied UAV on March 19 at the north-eastern direction of the line of contact aimed at conducting reconnaissance flights, however, the UAV was detected on time and downed by the Defense Army forces.
The Defense Army forces continue maintaining full control in the frontline and take necessary steps to organize the reliable protection of the military posts.