Անցած 7 օրում հակառակորդը հրադադարը խախտել է 150 անգամ և կիրառել անօդաչու թռչող սարք
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում մարտի 18-ից 24-ն ընկած ժամանակահատվածում հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 150 անգամ՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով ավելի քան 3500 կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից, բացի վերոնշյալ խախտումներից, մարտի 19-ին արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան հատվածում, հետախուզական թռիչքներ իրականացնելու նպատակով, հակառակորդը կիրառել է անօդաչու թռչող սարք, որը ժամանակին հավաստանշվել ու խոցվել է ՊԲ դիրքապահ զինծառայողների կողմից:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը շարունակում են լիակատար վերահսկողություն պահպանել առաջնագծում և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

За прошедшую неделю на линии соприкосновения противник нарушил режим перемирия более 150 раз
За период 18-24 марта  на линии соприкосновения  cарцахскими войсками противник  нарушил режим перемирия более 150  раз, произведя  более 3500 выстрелов   по армянским позициям.
Как сообщили Арменпресс из пресс-службы МО Арцаха,  19 марта на северном направлении линии соприкосновения  арцахской и азербайджанской противоборствующих сторон, с целью разведывательных полетов противник применил БПЛА, который был своевременно замечен и сбит военнослужащими Армии обороны.
Передовыечасти Армии обороны  Арцаха продолжают полностью контролировать передовую и предпринимать необходимые  шаги для  надежной защиты боевых позиций на  передовой.