Սկրիպալի դուստրը կարճ ժամանակով ուշքի Է եկել հոսպիտալացումից հետո. The Times
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանում լրտեսության համար դատապարտված Գլխավոր հետախուզական վարչության նախկին գնդապետ Սերգեյ Սկրիպալի դուստրը՝ Յուլյան, կարճ ժամանակով ուշքի Է եկել հոսպիտալացումից հետո, որը տեղի Է ունեցել այն բանից հետո, երբ նա եւ իր հայրը ենթարկվել են թունավոր նյութի ներգործությանը:
Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, մարտի 23-ին հայտնել Է The Times լոնդոնյան թերթը: Հրատարակության տեղեկատվությամբ՝ «33-տարեկան Յուլյա Սկրիպալը, ենթադրաբար, գիտակցության Է եկել մարտի 4-ին Սոլսբերիի օկրուգի հիվանդանոց տեղափոխվելուց քիչ անց, նախքան կրկին կոմայի մեջ ընկնելը»: Նաեւ հաղորդվում Է, որ նրա 66-ամյա հայրը «մնում Է անգիտակից վիճակում»:
Թերթը նշում Է, որ Սկրիպալի հարազատներից ոչ մեկը հիվանդանոցին չի դիմել այն ժամանակվանից, երբ նրանց հայտնվել են վերակենդանացման բաժանմունքում: Տուժածների այն հարազատների ու մերձավորների թվում, որոնք կարող Էին հետաքրքրվել նրանց առողջական վիճակով, հիշատակված են Սերգեյի մայրը եւ Յուլյայի փեսացուն, որոնք, ենթադրաբար, գտնվում են Ռուսաստանում: Մարտի 22-ին Սոլսբերիի հիվանդանոցի տնօրեն Քարա Չառլզ-Բարքսը հայտնել Է, որ Սկրիպալների վիճակը մնում Է օրհասական, բայց կայուն, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Times: дочь Скрипаля ненадолго приходила в сознание после госпитализации
Дочь осужденного в РФ за шпионаж экс-полковника ГРУ Сергея Скрипаля Юлия ненадолго приходила в сознание после госпитализации, последовавшей после того, как она и ее отец подверглись действию отравляющего вещества. Как передает Арменпресс, об этом сообщила в пятницу лондонская газета The Times.
По информации издания, "33-летняя Юлия Скрипаль предположительно пришла в сознание вскоре после того, как ее доставили в больницу округа Солсбери 4 марта перед тем, как снова впасть в кому". Также сообщается, что ее 66-летний отец "остается без сознания".
Газета сообщает, что никто из родственников Скрипалей не обращался в больницу с тех пор, как они попали в реанимационное отделение. В числе родных и близких пострадавших, которые могли бы заинтересоваться состоянием их здоровья, упомянуты мать Сергея и жених Юлии, которые предположительно находятся в России.
В четверг директор больницы Солсбери Кара Чарльз-Баркс сообщила, что состояние Скрипалей остается критическим, но стабильным.