Մարտական ծառայության մեդալի արժանացած զինծառայողները վստահեցնում են` հայրենիքը հուսալի ձեռքերում է
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահի նստավայրում Մարտական ծառայության մեդալի արժանացած զինծառայողներ Կարեն Անտոնյանն ու Կարեն Հակոբջանյանը պատրաստ են բարձր մարտական ոգով շարունակելու ծառայությունը հայրենիքին: Պարգևատրման արարողությունից հետո լրագրողների հետ զրույցում ՀՀ ԶՈՒ ինժեներական կահավորվածության գծով մասնագետ Կարեն Անտոնյանը վստահեցրեց` անում են ամեն ինչ, որ դիրքապահ զինվորներն անխոչընդոտ և անփորձանք կատարեն իրենց պարտականություններն առաջնագծում:
«Մեզ մոտ օր օրի տեխնիկապես ամրապնդվում է առաջնագիծը, որպեսզի մեր զինվորները մարտական դիրքերում անվտանգ ու անփորձանք անցկացնեն իրենց ծառայությունը: Տեխնիկական սարքերը մեծ հնարավորություն են տալիս, և մենք դրան ամեն օր ականատես ենք լինում: Վստահեցնում եմ ձեզ, ցանկացած ներթափանցման փորձ տեղում կասեցվում է ու հետ է շպրտվում ելման դիրքեր»,-«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ասաց Կարեն Անտոնյանը:
Ֆիզպատրաստության գծով պատասխանատու Կարեն Հակոբջանյանն էլ նշեց, որ ամենօրյա աշխատանք է տանում զինվորների մարտական պատրաստության բարձրացման ուղղությամբ: Նրա խոսքով`տղաները բանակ են զորակոչվում ֆիզիկապես լավ պայմաններում, իսկ ովքեր էլ զիջում են մյուսներին քրտնաջան պարապմունքների շնորհիվ հասնում են ցանկալի արդյունքի:
«Աշխատում ենք, որ մեր զինվորները ֆիզիկապես ուժեղ լինեն, հաղթահարեն իրենց առջև դրված բոլոր խնդիրները, որպեսզի հակառակորդը չկարողանա մխրճվել մեր առաջնագիծ»,-ասաց Կարեն Հակոբջանյանը:
Զինծառայողը հորդորեց բոլորին հանգիստ գլուխները բարձին դնել, որովհետև իրենց զավակները ամուր ձեռքերում են, ու հայրենիքի սահմանները պահում են զգոն ու առույգ զինվորները:
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Բանակի օրվա առթիվ, hայրենիքի սահմանները պաշտպանելիս ցուցաբերած նվիրումի և խիզախության, ինչպես նաև մատուցած նշանակալի ծառայությունների համար մի խումբ զինծառայողների և ազատամարտիկների պարգևատրել է Հայաստանի Հանրապետության բարձր պարգևներով, շքանշաններով ու մեդալներով, շնորհել նաև բարձրագույն զինվորական կոչումներ:

Военнослужащие, удостоившиеся наград за боевую службу, заверяют: родина в надежных руках
Военнослужащие Карен Антонян и Карен Акопджанян, удостоившиеся наград за боевую службу, готовы и впредь с высоким боевым духом служить отечеству. В беседе с журналистами после церемонии награждения в президентской резиденции, специалист по инженерному оснащению ВС РА Карен Антонян заверил: делается все, чтобы солдаты на позициях бесперебойно и безопасно выполняли свои задачи на передовой.
«С каждым днем оснащение передовой совершенствуется, чтобы солдаты на позициях могли бесперебойно и безопасно выполнять свои задачи. Уверяю вас: любая попытка проникновения пресекается, и противник отбрасывается на исходные позиции», - как передает Арменпресс, сказал Карен Антонян.
Ответственный по физподготовке Карен Акопджанян отметил, что ведет ежедневную работу по повышению боевой подготовки солдат. По его словам, ребята приходят в армию с хорошей физической подготовкой, а кто уступает другим, очень скоро, благодаря неустанным тренировкам, достигает желаемых результатов.
«Делаем все, чтобы наши солдаты были физически крепкими и могли выполнить любую задачу и не дать врагу проникнуть на передовую», - сказал Акопджанян.
Он посоветовал всем спать спокойно, ибо защита границ в надежных руках бдительных и сильных воинов.
По случаю Дня армии, за мужество и героизм, проявленные при защите границ родины, а также за значительные заслуги Президент Армении, Верховный главнокомандующий Вооруженными силами РА Серж Саргсян наградил группу военнослужащих и ополченцев высокими наградами Республики Армения, орденами и медалями, присвоил высокие воинские звания.