Կրասնոդարում ծովն ընկած ավտոբուսը պատկանել է մասնավոր անձի
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՌԴ Կրասնոդարի երկրամասում օգոստոսի 25-ին ծովն ընկած ավտոբուսը պատկանում է ոչ թե "ОТЭКО" ընկերությունների խմբին, այլ մասնավոր անձի: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով ՏԱՍՍ-ը, այս մասին հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունից:
«Ավտոբուսի սեփականատերը տրանսպորտային ծառայություններ մատուցոփղ գործարար է»,- հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունից:
"ОТЭКО" ընկերությունների խմբի տնօրենների խորհրդի նախագահ Միշել Լիտվակը տեղի ունեցած ողբերգությունից հետո հայտարարել է, որ ընկերությունը մտադիր է հրաժարվել կապալառուների ծառայություններից և սեփական ավտոբուսները ձեռք բերել:
Օգոստոսի 25-ի առավոտյան Կրասնոդարի երկրամասի Տեմրյուկսի շրջանում  բանվորների տեղափոխող բեռնատար ավտոբուսն ընկել է սև ծովը, ինչի հետևանքով 17 մարդ է զոհվել, ովքեր Բաշկիրիայի, Ղրիմի և Կոստրոմսկի մարզի բնակիչներ են: Պատահարի հետևանքով զոհվածների թվում նաև երկու հայ կա: Մեկ մարդ համարվում է անհետ կորած: Նաև հայտնի է, որ պատահարի հետևանքով տուժել է 33 մարդ: Կրասնոդարի երկրամասում օգոստոսի 27-ին սուգ է հայտարարված:

Упавший в море на Кубани автобус принадлежит частному лицу
Упавший накануне в море в Краснодарском крае автобус принадлежит не ГК "ОТЭКО", а индивидуальному предпринимателю. Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс, об этом сообщили в пресс-службе компании.
"Автобус не принадлежит группе компаний "ОТЭКО", его владельцем является индивидуальный предприниматель, оказывающий транспортные услуги, в том числе и на строительстве терминала навалочных грузов", - сказали в пресс-службе.
Председатель совета директоров компании "ОТЭКО" Мишель Литвак накануне заявил, что после трагедии компания намерена отказаться от услуг субподрядчиков и приобрести собственные автобусы.
Утром 25 августа в Темрюкском районе Краснодарского края вахтовый автобус с рабочими упал в Черное море, в результате ДТП погибли 17 человек - жители Башкирии, Краснодарского края, Крыма и Костромской области. Один рабочий, Михаил Сороколетов, является пропавшим без вести. Также известно, что в результате происшествия пострадали 33 человека. В субботу в Краснодарском крае объявлен траур.