Անջելինա Ջոլին առաջին անգամ պատմել է ամուսնալուծությունից հետո կյանքի և առողջական խնդիրների մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հոլիվուդյան հայտնի դերասանուհի Անջելինա Ջոլին պատմել է, որ Բրեդ Փիթի հետ ամուսնալուծության հետևանքով առաջացած սթրեսից իր մոտ առողջական խնդիրներ են սկսել, մասնավորապես` հիպերտոնիա, ինչպես նաև դիմային մկանի պարալիզացում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հոլիվուդյան աստղը խոսել է Vanity Fair-ին տված հարցազրույցում:
«Երբեմն ընտանիքներում կանայք իրենց մասին մտածում են միայն վերջին պահին, երբ այդ ամենն անդրադառնում է նրանց առողջության վրա»,- նշել է Ջոլին: Նա հայտնել է, որ դիմամկանի պարալիզացումը կարողացել է հաղթահարել ասեղնաբուժության միջոցով և հիմա ամբողջությամբ «կառավարում է կյանքն ու առողջությունը»:
42-ամյա դերասանուհին հարցարզույցի ժամանակ առաջին անգամ պատմել է Բրեդ Փիթի հետ համատեղ կյանքի վերջին ամիսներին մասին: «Դա ծանրագույն ժամանակահատված էր, մեզ երկուսիս էլ օդ էր հարկավոր»,- ասել է նա:
Ջոլին նշել է, որ ամուսնու հետ հարաբերությունները խզելուց հետո կարողացել է ուշքի գալ երեխաների ու տան մասին հոգ տանելու միջոցով: «Ինը ամիսներին ընթացքում ես պարզապես փորձում էի լավ տնային տնտեսուհի լինել՝ հավաքում էի շների հետևից, ամանեղենն էի լվանում, գիշերները երեխաների համար հեքիաթ էի կարդում»,- հայտնել է հոլիվուդյան աստղը՝ ավելացնելով, որ երեխաների խնդրանքով անգամ խոհարարական դասընթացների է գնացել:
Ջոլին և Փիթը բաժանվել են 2016 թվականի սեպտեմբերին: Զույգը միասին է ապրել 10 տարի և ամուսնացել միայն 2014 թվականի օգոստոսին: Նրանք վեց երեխա ունեն, որոնցից երեքը՝ որդեգրված:

Джоли рассказала, что из-за разрыва с Питтом у нее начались проблемы со здоровьем
Анджелина Джоли рассказала, что из-за стресса, вызванного ее разрывом с Брэдом Питтом, у нее начались проблемы со здоровьем. Как отметила звезда в опубликованном в интервью журналу Vanity Fair, у нее, в частности, была диагностирована гипертония, а также паралич лицевого нерва.
"Иногда семейные женщины думают о себе в последнюю очередь, пока это не скажется на их собственном здоровье", - призналась она. По словам Джоли, справиться с параличом нерва, который затронул половину ее лица, помогло иглоукалывание. Сейчас, по признанию звезды, она полностью "контролирует свою жизнь и здоровье".
42-летняя актриса в интервью также впервые рассказала о последних месяцах совместной жизни с Питтом, с которым они расстались в 2016 году и сейчас находятся в состоянии бракоразводного процесса. "Это было тяжелейшее время, нам обоим стал необходим воздух", - поведала она.
По признанию Джоли, после разрыва отношений прийти в себя ей помогла забота о детях и работа по дому. "В течение девяти месяцев я просто пыталась быть хорошей домохозяйкой: я убирала за собаками, мыла посуду и читала детям сказки на ночь", - рассказала актриса. По ее словам, по просьбе детей она даже записалась на кулинарные курсы. Как сообщает Арменпресс, об этом передает  передает ТАСС.
Как отметила Джоли, дети восприняли разрыв родителей стоически и уже приходят в себя. "Они восстанавливаются после тех вещей, которые произошли в [их] жизни", - призналась голливудская звезда. "Я не хочу, чтобы мои дети тревожились за меня", - сказала также актриса. "Им нужно знать, что все будет в порядке, даже если ты сама в этом не уверена", - добавляет она.
Джоли и Питт расстались в сентябре 2016 года. Пара прожила вместе 10 лет и вступила в брак только в августе 2014 года. У них шестеро детей, трое из них - приемные. Актриса подала на развод, после чего вместе с детьми переехала из семейного особняка в Голливуде в шале в Малибу в штате Калифорния.