Walt Disney World-ում կհայտնվի Դոնալդ Թրամփի խոսող մեխանիկական ֆիգուրը
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱՄՆ-ի Ֆլորիդայի նահանգի Walt Disney World ժամանցի զբոսայգում կհայտնվի Միացյալ Նահանգների նախագահ Դոնալդ Թրամփի անիմատրոնային ֆիգուրը: Disney Parks-ի խմբագրական կոնտենտի տնօրեն Թոմաս Սմիթն այս մասին հայտարարել Է ընկերության պաշտոնական բլոգում, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ռոբոտն ԱՄՆ-ի մյուս նախագահների ֆիգուրներին կմիանա «Նախագահների սրահում»: Թրամփն անձամբ կձայնագրի այն խոսքը, որը կարտասանի մեքենան: «Մենք սերտորեն համագործակցում ենք ներկայիս Սպիտակ տան հետ՝ ճիշտ այնպես, ինչպես նախկին վարչակազմերի հետ»,- գրում Է Սմիթը: Բիլ Քլինթոնը, Ջորջ Բուշ Կրտսերը եւ Բարաք Օբաման նույնպես հնչյունավորել են իրենց մխանիկական պատճենները:
«Նախագահների սրահը» բացվել Է 1971 թվականին: Այնտեղ գտնվում Էին ԱՄՆ-ի բոլոր նախագահների անիմատրոնային քանդակները՝ Ջորջ Վաշինգտոնից մինչեւ Ռիչարդ Նիքսոնը: Պետության նոր ղեկավարների ընտրությունից հետո ցուցադրանքը համալրվում Է: Այժմ ատրակցիոնը փակ Է վերակառուցման համար: Սպասվում Է, որ այն կբացվի 2017 թվականի վերջին:

В Walt Disney World появится говорящая механическая фигура Дональда Трампа
В парке развлечений Walt Disney World в американском штате Флорида появится говорящая аниматронная фигура президента США Дональда Трампа. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, директор редакционного контента Disney Parks Томас Смит (Thomas Smith) объявил об этом в официальном блоге компании.
Робот присоединится к фигурам других президентов США в «Зале президентов». Трамп лично запишет речь, которую будет произносить машина. «Мы тесно сотрудничаем с нынешним Белым домом — так же как и с прежними администрациями», — пишет Смит. Билл Клинтон, Джордж Буш-младший и Барак Обама также озвучивали свои механические копии.
«Зал президентов» открылся в 1971 году. В нем находились аниматронные фигуры всех президентов США от Джорджа Вашингтона до Ричарда Никсона. После избрания новых глав государства экспозиция пополняется. Сейчас аттракцион закрыт на реконструкцию. Ожидается, что он откроется к концу 2017 года.