ՀՀ Նախագահը շնորհավորել է քանդակագործ Լևոն Թոքմաջյանին ծննդյան 80-րդ տարեդարձի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունիսի 16-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական նկարիչ, քանդակագործ Լևոն Թոքմաջյանին ծննդյան 80-րդ տարեդարձի առթիվ՝ մաղթելով առողջություն, արևշատություն և ստեղծագործական նոր հաջողություններ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Դուք հայ կերպարվեստի և քանդակագործության երախտավորներից եք, որի ողջ ստեղծագործությունը արվեստին անմնացորդ ծառայության և նվիրումի վկայություն է:
Բարձր վարպետությամբ և տաղանդի բացառիկ ուժով ստեղծված Ձեր աշխատանքները մեր կյանքի ու առօրյայի անբաժանելի մասն են, իսկ Մարտիրոս Սարյանի՝ Երևանի սրտում գտնվող Ձեր հեղինակած արձանը արվեստագետի ինքնատիպ ձեռագրի ուրույն դրսևորում է»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Президент Армении Серж Саргсян поздравил скульптора Левона Токмаджяна с 80-летним юбилеем
Президент Армении Серж Саргсян сегодня направил поздравительное послание народному художнику Республики Армения, скульптору Левону Токмаджяну в связи с его 80-летием, пожелав ему здоровья, долголетия и новых творческих успехов. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении.
«Вы принадлежите к числу преданных служителей армянского изобразительного и скульптурного искусства, все творчество которого – свидетельство безостаточной преданности и служения искусству.
Созданные с высоким мастерством и силой уникального таланта Ваши работы – неделимая часть нашей жизни и повседневности, а установленный в сердце Еревана памятник Мартиросу Сарьяну вашего авторства – своеобразное проявление самобытного почерка деятеля искусства», – говорится в поздравительном послании Президента РА.