ՀՀ Նախագահը շնորհավորել է քանդակագործ Լևոն Թոքմաջյանին ծննդյան 80-րդ տարեդարձի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունիսի 16-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական նկարիչ, քանդակագործ Լևոն Թոքմաջյանին ծննդյան 80-րդ տարեդարձի առթիվ՝ մաղթելով առողջություն, արևշատություն և ստեղծագործական նոր հաջողություններ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Դուք հայ կերպարվեստի և քանդակագործության երախտավորներից եք, որի ողջ ստեղծագործությունը արվեստին անմնացորդ ծառայության և նվիրումի վկայություն է:
Բարձր վարպետությամբ և տաղանդի բացառիկ ուժով ստեղծված Ձեր աշխատանքները մեր կյանքի ու առօրյայի անբաժանելի մասն են, իսկ Մարտիրոս Սարյանի՝ Երևանի սրտում գտնվող Ձեր հեղինակած արձանը արվեստագետի ինքնատիպ ձեռագրի ուրույն դրսևորում է»,-ասված է Հանրապետության Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

YEREVAN, JUNE 16, ARMENPRESS. President Serzh Sargsyan sent a congratulatory letter on June 16 to People’s Artist of Armenia, sculptor Levon Tokmajyan on his 80th birthday, press service of the President’s Office told Armenpress.
The President wished him health, happiness and new achievements in his career.
“You are one of the devotees of Armenian painting art and sculpture whose entire work is an evidence of unconditional service and dedication to the art.
Your works, which are created with high professionalism and unique strength of talent, are integral part of our daily life, and the statue of Martiros Saryan located in the heart of Yerevan made by you is a unique manifestation of your work”, reads the President’s congratulatory letter.