Արփինե Հովհաննիսյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Վենետիկ
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանն աշխատանքային այցով մեկնել է Վենետիկ (Իտալիայի Հանրապետություն), որտեղ հունիսի 16-ին կմասնակցի «Ժողովրդարավրություն իրավունքի միջոցով» եվրոպական հանձնաժողովի՝ Վենետիկի հանձնաժողովի 111-րդ լիագումար նիստին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Այցի ընթացքում ԱԺ փոխնախագահը լիագումար նիստում կներկայացնի Ընտրական օրենսգրքի վերաբերյալ տրված կարծիքների հետագա ընթացքը` ապրիլի 2-ի խորհրդարանական ընտրությունների լույսի ներքո: Նիստի ընթացքում կքննարկվի նաեւ «Սահմանադրական դատարանի մասին» ՀՀ սահմանադրական օրենքի նախագծի վերաբերյալ ներկայացված կարծիքի նախնական տարբերակը՝ այն հաստատելու նպատակով:
Այցի շրջանակներում Արփինե Հովհաննիսյանը հանդիպումներ կունենա նաեւ Վենետիկի հանձնաժողովի համազեկուցողների հետ. հանդիպումների ընթացքում կքննարկվի ՀՀ դատական օրենսգրքի նախագիծը:

Состоится рабочий визит вице-спикера НС Армении Арпинэ Ованнисян в Венецию
Вице-спикер НС А.Ованнисян отбыла с рабочим визитом в Венецию (Италия), где 16 июня примет участие в 111-м пленарном заседании Венецианской комиссии “Демократия через право”. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью НС Армении.
Вице-спикер представит на пленарном заседании мнения по Избирательному кодексу РА в свете парламентских выборов 2 апреля. В ходе заседания будет обсужден с целью утверждения также предварительный вариант представленного мнения о проекте закона РА “О Конституционном Суде”. В рамках визита А.Ованнисян встретится также с содокладчиками Венецианской комиссии – в ходе встреч будет обсужден проект Судебного кодекса РА.