Արցախում զինծառայողների ջրահեղձման դեպքից հետո զորամասի հրամանատարն ու տեղակալները պաշտոնանկ են արվել
Արցախում զինծառայողների ջրահեղձման դեպքից հետո զորամասի հրամանատարն ու
տեղակալները պաշտոնանկ են արվել
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Պաշտպանության բանակի հյուսիսային ուղղությամբ տեղակայված զորամասում ժամկետային 3 զինծառայողների ջրահեղձման դեպքից հետո զորամասի պաշտոնատար անձինք ենթարկվել են պատասխանատվության: Այս մասին լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտնեց ՀՀ Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Մովսես Հակոբյանը:
«Պաշտոնանկ են արվել զորամասի հրամանատարն ու երկու տեղակալները: Որոշ զինծառայողների ենթարկել են կարգապահական տույժի»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` հայտնեց Հակոբյանը:
Մայիսի 8-ին ողբերգական դեպք էր տեղի ունեցել Արցախի Հանրապետությունում. Մատաղիսի զորամասի հարևանությամբ գտնվող ջրամբարն էր ընկել «ՈՒԱԶ-315195» մակնիշի ավտոմեքենան, որի հետևանքով վարորդն ու 2 ուղևորները ջրահեղձ էին եղել:

YEREVAN, MAY 29, ARMENPRESS. Officials of military unit located in the northern direction of the Artsakh Defense Army were held accountable after 3 soldiers drowned in a reservoir adjacent to the military unit, Movses Hakobyan, Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, told reporters, reports Armenpress.
“The commander and two deputies of the military unit were dismissed from their posts. Some servicemen have been subjected to disciplinary punishment”, he said.
A tragic incident took place in the Republic of Artsakh on May 8:  UAZ-315195 vehicle fell into a reservoir near Mataghis military unit as a result of which the driver and 2 passengers drowned.