Արծվիկը մեկնարկել է իր եվրատեսիլյան թռիչքը. առաջին արձագանքները Կիեւից
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ-2017» երգի միջազգային մրցույթի հայաստանյան ներկայացուցիչ Արծվիկը մասնակցել է եվրատեսիլյան առաջին փորձին եւ շատ ոգեւորված է: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Առաջին ալիքի հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
«Չեմ կարողանում ճիշտ բառեր գտնել զգացողություններս փոխանցելու համար: Այս պահերի մասին երազել եմ դեռ այն ժամանակ, երբ լրացնում էի «Դեպի եվրատեսիլ»-ի հայտը:  Ամեն բան այնքան տպավորիչ է, այնպիսի թեւեր եմ ստանում, երբ բեմում գիտակցում եմ, որ ներկայացնում եմ իմ երկիը»,- նշում է Արծվիկը:
«Եվրատեսիլ-2017»-ի հայաստանյան պատվիրակի` երեկվա եվրատեսիլյան փորձը լավագույնն է ճանաչվել մրցույթը լուսաբանող ԶԼՄ ներկայացուցիչների կողմից եւ արժանացել 100 առավելագույն միավորի: «Շատ շնորհակալ եմ բոլորին քվեարկության եւ օժանդակության համար: Չափազանց հաճելի անակնկալ էր ինձ համար»,- նշում է Արծվիկը:
Հաջորդ փորձը կկայանա մայիսի 5-ին:
Այսօր Արծվիկը կմասնակցի եվրատեսիլյան տեսաբացիկի երկրորդ մասի նկարահանումներին, իսկ մայիսի 4-ին հանդիպում կունենա Ուկրաինայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ:
«Եվրատեսիլ-2017» երգի միջազգային մրցույթին Հայաստանը կներկայացնի Առաջին ալիքի «Դեպի եվրատեսիլ» մրցույթի հաղթող Արծվիկը: Մրցույթն այս տարի կանցկացվի մայիսի 9-ին, 11-ին եւ 13-ին Կիեւում: Արծվիկը ելույթ կունենա մայիսի 9-ին՝ 1-ին կիսաեզրափակչի ընթացքում, 16-րդ համարի ներքո:

Арцвик начала свой полет на «Евровидении»: первые отклики из Киева
Представляющая Армению на конкурсе «Евровидение-2017» Арцвик  приняла участие в первой репетиции и очень воодушевлена. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает пресс-служба Первого канала.
«Не могу найти правильных слов, чтобы передать свои чувства. Об этом я мечтала с тех пор, как заполнила свою заявку на участие в конкурсе. Все здесь впечатляет, я так окрылена тем, что представляю свою страну»,- сказала она.
Представители СМИ оценили ее выступление на репетиции как наилучшее: Арцвик получила оценку по максимуму – в 100 баллов. «Благодарю всех за голосование и поддержку. Это был крайне приятный сюрприз для меня»,- сказала она.
Следующий этап состоится 5-го мая.
Сегодня Арцвик примет участие в съемках второй части представлений участников. 4-го мая она встретится с представителями армянской общины в Украине.
В этом году конкурс «Евровидение-2017» пройдет 9-го, 11-го и 13-го мая в Киеве. Арцвик выступит  в первом полуфинале 9-го мая под номером 16.