Բակո Սահակյանն ընդունել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտորին
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանն ապրիլի 28-ին ընդունել է Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ռեկտոր Կորյուն Աթոյանին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են բուհի եւ Արցախի պետական համալսարանի համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Նախագահ Սահակյանը կարեւորել է նման փոխգործակցությունը, հույս հայտնելով, որ երկու համալսարանների միջեւ կապերը հետեւողականորեն կամրապնդվեն ու կընդլայնվեն:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԼՂՀ կրթության, գիտության եւ սպորտի նախարար Սլավա Ասրյանը, Արցախի պետական համալսարանի ռեկտոր Մանուշ Մինասյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

President of Artsakh holds meeting with ASUE rector Koryun Atoyan
YEREVAN, APRIL 28, ARMENPRESS. President of the Republic of Artsakh Bako Sahakyan on April 28 held a meeting with rector of the Armenian State University of Economics (ASUE) Koryun Atoyan, press service of the Artsakh President’s Office told Armenpress.
Issues related to the cooperation between the ASUE and Artsakh State University were discussed.
President Bako Sahakyan attached importance to such cooperation, expressing hope that the ties between the two universities will be further intensified and expanded.
The meeting was attended by Artsakh’s Minister of Education, Science and Sport Slava Asryan, Artsakh State University rector Manush Minasyan and other officials.