Մեկ օրում գրանցված 7 ՃՏՊ-ից վիրավորվել է 9 մարդ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ըստ ոստիկանության օպերատիվ հաղորդագրությունների ամփոփագրերի` ապրիլի 26-ից 27-ը հանրապետությունում արձանագրվել է ավազակային հարձակման 1 դեպք, որը բացահայտվել է:
Արձանագրված մարմնական վնասվածք հասցնելու 5 դեպքից բացահայտվել է 4-ը:
Արձանագրվել է թմրամիջոցի հայտնաբերման 1 դեպք:
Բացահայտվել է գողության 23, խարդախության 13, յուրացման, հարկերից խուսափելու և խուլիգանության 1-ական դեպք:
Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է գողության 4 և համակարգչային հանցագործության 1 դեպք։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ ՀՀ ոստիկանության պաշտոնական կայքից, անցած 1 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 7 պատահար, ինչի հետևանքով 9 մարդ ստացել է տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

За минувшие сутки в Армении было зарегистрировано 7 ДТП
По данным оперативной сводки Полиции Республики Армения, в период между 26 и 27 апреля на территории республики зарегистрирован 1 случай разбойного нападения, который раскрыт, раскрыто также 4 из 5 зарегистрированных за прошедшие сутки случаев причинения телесных повреждений.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Полиции Республики Армения, за данный период зарегистрирован 1 случай обнаружения наркотиков, раскрыто 23 случая кражи, 13 случаев мошенничества, по 1 случаю присвоения, уклонения от уплаты налогов и хулиганства.
Из ранее совершенных преступлений раскрыто 4 случая кражи и 1 случай киберпреступности.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 7 ДТП, вследствие которых 9 человека получили телесные повреждения разных степеней тяжести.