Դեւիդ Ֆինչերը նկարահանում Է «Աշխարհների պատերազմը Z» ֆիլմի սիքվելը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի ռեժիսոր Դեւիդ Ֆինչերը նկարահանում Է «Աշխարհների պատերազմը Z» զոմբի-ապոկալիպսիսի վերաբերյալ ֆիլմի շարունակությունը, ինչի մասին ապրիլի 27-ին գրել Է Empire-ը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Կինոժապավենում գլխավոր դերը կկատարի Բրեդ Փիթը, որը նկարահանվել Է բնօրինակ կինոնկարում: Նշվում Է, որ սիքվելի պրեմիերան պլանավորված Է 2017 թվականի հունիսին, սակայն նկարահանումներն ստիպված հետաձգել են դերասանուհի Անջելինա Ջոլիի հետ Փիթի ամուսնալուծական դատավարության պատճառով:
«Աշխարհների պատերազմը Z 2»-ի Էկրան բարձրանալու ժամկետը չեն հայտնում: 2016 թվականի օգոստոսին հաղորդվել Էր, թե Փիթը Ֆինչերին առաջարկել Է դառնալ սիքվելի ռեժիսորը:
«Աշխարհների պատերազմը Z» մարտաֆիլմը նկարահանվել Է Մայքլ Բրուքսի համանուն վեպի մոտիվներով: Այն Էկրաններ Է բարձրացել 2013 թվականին: Սյուժեն պատմում Է ՄԱԿ-ի նախկին աշխատակից Ջերի Լեյնի մասին (Փիթ), որը փորձում Է կանխել զոմբիների ասպատակությունը: Կինոնկարը վարձույթում վաստակել Է ավելի քան 540 միլիոն դոլար եւ դարձել առեւտրային տեսակետից ամենահաջողը Փիթի կարիերայում, որը նաեւ հանդես Է եկել որպես ֆիլմի պրոդյուսեր:
Ֆինչերն ավելի վաղ նկարահանել Է այնպիսի ֆիլմեր, ինչպիսիք են «Մարտական ակումբ», «Յոթը» եւ «Բենջամին Բեթոնի առեղծվածային պատմությունը», որտեղ գլխավոր դերը կատարել Է Փիթը: Բացի դրանից, ռեժիսորն ստեղծել Է «Օտարը 3», «Խաղ», «Կենդանաշրջան», «Սոցիալական ցանց» եւ «Վիշապի դաջվածքով աղջիկը» ժապավենները:

Дэвид Финчер снимет сиквел «Войны миров Z»
Американский режиссер Дэвид Финчер снимет продолжение фильма о зомби-апокалипсисе «Война миров Z». Как передает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru, об этом сообщает Empire в четверг, 27 апреля.
Главную роль в ленте исполнит Бред Питт, снявшийся в оригинальной картине. Отмечается, что премьера сиквела была запланирована на июнь 2017 года, однако съемки пришлось отложить из-за бракоразводного процесса Питта с актрисой Анджелиной Джоли.
Дата выхода «Войны миров Z 2» на экраны пока не раскрывается.
В августе 2016 года сообщалось, что Питт сделал Финчеру предложение стать режиссером сиквела.
Постапокалиптический боевик «Война миров Z» снят по одноименному роману Майкла Брукса. Он появился на экранах в 2013 году. Сюжет повествует о бывшем сотруднике ООН Джерри Лэйне (Питт), который пытается предотвратить нашествие зомби. Картина заработала в прокате больше 540 миллионов долларов и стала самым коммерчески успешным проектом в карьере Питта, который также выступил продюсером фильма.
Финчер ранее снял такие фильмы, как «Бойцовский клуб», «Семь» и «Загадочная история Бенджамина Баттона», главные роли в которых исполнил Питт. Помимо этого, режиссер создал ленты «Чужой 3», «Игра», «Зодиак», «Социальная сеть» и «Девушка с татуировкой дракона».