Արծվիկ Մինասյանը ցանկանում է երկրի զարգացմանը նպաստել մնալով բնապահպանության նախարարի պաշտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ԱՊՐԻԼԻՐ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ բնապահպանության նախարար Արծվիկ Մինասյանն այն կարծիքին է, որ բնապահպանության նախարարությունը պետք է դառնա երկրի զարգացման կարևոր հենասյունային գերատեսչություններից մեկը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նախարարն ապրիլի 24-ին լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ ցանկություն հայտնեց նոր կառավարության կազմում  պահպանել ներկայիս պաշտոնը:
«Եթե իմ նախասիրությանն է մնում, ապա միանշանակ է, որ ես համարում եմ սա այն ոլորտը, որ պիտի դառնա երկրի կայուն զարգացման հենասյուներից մեկը, որի համար բոլոր հիմքերը և տնտեսական պրակտիկ մեխանիզմները կան: Այդ տեսանկյունից գործադիրում այս դիրքը շատ ավելի օգտակար կարող է լինել երկրի համար, քան խորհրդարանում գտնվելը: Չնայած` կարոտում եմ, սիրում եմ խորհրդարանական աշխատանքը, և, բնականաբար պետք է մի բանից քեզ զրկես, որպեսզի ինչ-որ հաջողություն արձանագրես»,- ասաց նախարարը:
Հայաստանում ապրիլի 2-ին տեղի են ունեցել խորհրդարանական ընտրություններ: Նորաստեղծ խորհրդարանի առաջին նիստի օրը ՀՀ կառավարությունը պետք է հրաժարական տա և ձևավորվի նոր գործադիր մարմին:

Арцвик Минасян желает способствовать развитию страны, оставаясь на посту министра охраны природы
Министр охраны природы Армении Арцвик Минасян считает, что Министерство охраны природы должно стать одним из основных ведомств для развития страны. По сообщению «Арменпресс», 24 апреля во время брифинга министр выразил желание сохранить нынешнюю должность в новом правительстве.
“Если говорить о моих предпочтениях, то, однозначно, я считаю эту сферу одной из опорных, клюевых для стабильного развития страны. Для этого есть все основания и экономические и практические механизмы. С этой точки зрения в исполнительном органе данная позиция может быть более полезной для страны, чем пребывание в парламенте. Несмотря на то, что скучаю, люблю парламентскую работу, и естесственно, что для того, чтобы достичь определенного успеха, нужно чем-то пожертвовать”, - заявил министр.
2 апреля в Армении состоялись парламентские выборы. В день первого заседания нового парламента правительство Армении должно уйти в отставку, и должен быть сформирован новый кабинет министров.