Չառլի Չապլինի ավելի քան 600 երկրպագուներ թափառաշրջիկի զգեստներով հարգել են դերասանի հիշատակը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Չառլի Չապլինի երկրպագուները հռչակավոր դերասանի 128-րդ տարեդարձը   ֆլեշմոբով են նշել Շվեյցարիայում: 662 երկրպագուներ դերասանի գլխավոր գործող անձի՝ թափառաշրջիկ Չառլիի կերպարներով հավաքվել են  Վեվե քաղաքում, որտեղ վախճանվել Է Չապլինը, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Variety-ին:
Ֆլեշմոբի մասնակիցները հավաքվել են եւ աստղ են կազմել դերասանի տան առջեւի բացատում, որտեղ նա ապրել Է իր կյանքի վերջին 25 տարիներին՝ մինչեւ 1977 թվականը:
Սըր Չառլ Սփենսեր Չապլինը դերասան Է եւ ռեժիսոր, որը մեծ ազդեցություն Է թողել զանգվածային մշակույթի եւ կինեմատոգրաֆի վրա: Չապլինը նկարահանվել Է 100-ից ավելի ֆիլմերում: Նա եղել Է նաեւ «Մեծ քաղաքի լույսերը», «Մեծ դիկտատորը» եւ «Բեմեզրի լույսերը» կինոնկարների ռեժիսորը:

Более 600 поклонников Чарли Чаплина в костюмах бродяжки почтили память артиста
Фанаты Чарли Чаплина отметили 128-ю годовщину со дня рождения знаменитого актера флешмобом в Швейцарии. 662 поклонника в образах главного персонажа артиста, бродяжки Чарли, собрались в городе Веве, где Чаплин скончался, сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Участники флешмоба собрались в большую звезду на поляне перед домом актера, где он жил последние 25 лет до смерти в 1977 году.
Сэр Чарльз Спенсер Чаплин — актер и режиссер, оказавший большое влияние на развитие массовой культуры и кинематографа. Чаплин снялся более чем в 100 фильмах. Он также выступил режиссером картин «Огни большого города», «Великий диктатор» и «Огни рампы».