Դոլֆ Լունդգրենը նկարահանվում Է «Ակվամեն» մարտաֆիլմում
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շվեդական ծագմամբ ամերիկացի դերասան Դոլֆ Լունդգրենը միացել Է «Ակվամեն» ֆանտաստիկ մարտաֆիլմի նկարահանման խմբին: Ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին ապրիլի 13-ին իր Twitter-ում հայտնել Է ֆիլմի ռեժիսոր Ջեյմս Վանը:
«Ավելի դժվար Էր (եւ ավելի հետաքրքիր) դա գաղտնի պահելը: Բայց, վերջապես, բարի գալուստ Ատլանտիդա, Դոլֆ Լունդգրեն»,-գրել Է կինեմատոգրաֆիստը:
Դերասանը մարմնավորելու Է գլխավոր անտագոնիստին՝ Ներեուս թագավորին:
Ինչպես նշել Է ռեժիսորը, կինոնկարում Լունդգրենի հերոսն Էականորեն տարբերվելու Է նրանից, թե ինչպես Էր նա ներկայացված կոմիքսներում:
«Ակվամեն»-ի համաշխարհային պրեմիերան նշանակված Է 2018 թվականի դեկտեմբերի 19-ին:
Դոլֆ Լունդգրենը հայտնի Է այնպիսի ժապավեններով, ինչպիսիք են «Ռոքի», «Բազմակողմանի զինվորը», «Տիեզերքի տիրակալները», «Ջոշուայի ծառը», «Պատժիչը» եւ «Անզուսպները» ֆիլմերը:

Дольф Лундгрен снимется в «Аквамене»
Американский актер шведского происхождения Дольф Лундгрен присоединился к съемочной группе фантастического боевика «Аквамена». Как передает Арменпресс, об этом в четверг, 13 апреля, сообщил в своем Twitter режиссер фильма Джеймс Ван.
«Было сложнее всего (и интереснее всего) держать это в тайне. Но, наконец, добро пожаловать в Атлантиду, Дольф Лундгрен», — написал кинематографист.
Актер исполнит роль главного антагониста, короля Нереуса.
Как отметил режиссер, персонаж Лундгрена в картине будет существенно отличаться от того, как герой представлен в комиксах.
Мировая премьера «Аквамена» намечена на 19 декабря 2018 года.
Дольф Лундгрен известен по таким лентам, как «Рокки», «Универсальный солдат», «Властелины Вселенной», «Дерево Джошуа», «Каратель» и «Неудержимые».