Տոկիոյի ոստիկանությունը պարզում է ագռավների զանգվածային սատկելու պատճառները
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տոկիոյի ոստիկանությունը փորձում է պարզել քաղաքի զբոսայգիներից մեկում մի քանի տասնյակ ագռավի սատկելու պատճառը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:
Ձյոխոկուտյույու զբոսայգում մարտի 24-ին հայտնաբերվել է 46 սատկած ագռավ: Ոստիկանությունը զբոսայգին փակել է այցելուների համար:
Այգում հերթապահություն իրականացնող ոստիկանը մարտի 25-ին հայտնել է, որ ականտես է եղել, թե ինչպես է ծառից ցած ընկնում սատկած ագռավը: Այնուհետև այգում հայտնաբերվել են ևս 20 սատկած թռչուն:
Թռչնագրիպի հայտնաբերման համար անցկացված հետազոտությունը բացասական պատասխան է տվել: Ակնկալվում է նոր ուսումնասիրություն իրականացնել թունավոր նյութերի առկայությունը ստուգելու նպատակով:

В Токио выясняют причину загадочной смерти ворон в одном из парков
Токийская полиция выясняет причину загадочной гибели нескольких десятков ворон в одном из парков города. Как сообщает Арменпресс, об этом передает РИА Новости.
Как сообщила телекомпания NHK, в пятницу в парке Дзёхокутюо в токийском районе было обнаружено 46 мертвых ворон. Полиция закрыла вход в парк для посетителей. После этого в субботу выставленный для патрулирования полицейский сообщил, что увидел, как мертвая ворона падает с дерева. Затем в парке было обнаружено еще 20 мертвых птиц.
Анализ на вирус птичьего гриппа показал отрицательную реакцию. Теперь будет проводиться экспертиза на наличие отравляющих веществ. Полиция и мэрия выясняет причины происшествия.