Վաչե Գաբրիելյանի պատվիրակությունը մասնակցել է ԱՊՀ և Եվրասիական տնտեսական խորհուրդների նիստերին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մոսկվայում 2017 թ. մարտի 17-ին կայացել են Եվրասիական տնտեսական խորհրդի և ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի հերթական նիստերը, որին մասնակցել է ՀՀ փոխվարչապետ, միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանի գլխավորած պատվիրակությունը: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Եվրասիական տնտեսական խորհրդի նիստի ընթացքում քննարկվել և հավանության են արժանացել ԵԱՏՄ անդամ-պետությունների միջև առևտրատնտեսական համագործակցության խորացմանն ուղղված մի շարք հարցեր:
ԱՊՀ տնտեսական խորհրդի նիստի շրջանակներում քննարկվել են ԱՊՀ անդամ պետությունների՝ մի շարք ոլորտներում գործակցության հետագա ընդլայնմանն ու խորացմանն ուղղված երկու տասնյակից ավել հարցեր:

Делегация во главе с Ваче Габриэляном приняла участие в заседаниях экономических советов СНГ и ЕАЭК
17-го марта в Москве состоялись очередные заседания экономических советов СНГ и ЕАЭК, в которых принимала участие  армянская делегация во главе с министром экономической интеграции и развития Ваче Габриэляном. Об этом «Арменпресс»  сообщили в управлении по информации и связям с общественностью правительства Армении.
В ходе заседания обсуждались вопросы углубления экономического сотрудничества между странами СНГ и ЕАЭС.
Было обсуждено более 20 вопросов, касающихся сотрудничества в различных отраслях между странами СНГ и ЕАЭС.