«Ծառուկյան դաշինքը» նպատակահարմար չի գտնում իշխող քաղաքական մեծամասնության հետ համատեղ կառավարումը. Ուրիխանյան
«Ծառուկյան դաշինքը» նպատակահարմար չի գտնում իշխող քաղաքական
մեծամասնության հետ համատեղ կառավարումը. Ուրիխանյան
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Ազգային ժողովում մեծամասնություն չձևավորելու դեպքում  «Ծառուկյան դաշինքը» նպատակահարմար չի գտնում իշխող քաղաքական մեծամասնության հետ համատեղ կառավարումը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին ասաց  «Ծառուկյան դաշինք»-ով թիվ 2 ընտրատարածքում առաջադրված ԱԺ պատգամավորի թեկնածու Տիգրան Ուրիխանյանը:
«Ծառուկյան դաշինքը» չի գտնում նպատակահարմար և երբևէ չի գնացել (նախկինում՝ 2012 թվականին էլ չգնաց) կոալիցիոն կառավարման և չի պատրաստվում: Դրա մասին խոսում է հանդիպումների ժամանակ ամենուրեք անձամբ դաշինքի առաջնորդ Ծառուկյանը, որ իշխող կուսակցության հետ դաշինքի ձևավորումն աննպատակահարմար է համարում, անցանկալի: Եթե չհաջողվեց մեծամասնությամբ մտնել խորհրդարան, ապա միայն առանձին կառավարում ենք իրականացնելու»,- ասաց Ուրիխանյանը:

«Блок Царукян» не считает целесообразным совместное руководство с властным политическим большинством: Уриханян
«Блок Царукян»  не считает целесообразным совместное руководство с властным
политическим большинством: Уриханян
В случае, если не удастся сформировать в парламенте большинство, «Блок Царукян»  не считает целесообразным совместное руководство с властным политическим большинством.
Как передает «Арменпресс», об этом заявил  заявленный на 2-м избирательном участке  в списке «Блока Царукян»  депутат НС Армении Тигран Уриханян.
«Блок Царукян»  и ранее – в 2012 году, не пошел на формирование коалиции и не готовится делать это и сейчас. Об этом на встречах с избирателями заявляет г-н Царукян. Если нам не удастся войти в парламент большинством, то мы будем осуществлять сепаратное руководство»,- сказал он.
По его словам, их приоритеты намечены в первых 15 пунктах программы, которую они хотят претворить в жизнь.