Վարդան Պետրոսյանն ազատ է արձակվել
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը դերասան Վարդան Պետրոսյանին պայմանական վաղաժամկետ ազատելու որոշում է կայացրել: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նրա փաստաբան Նիկոլայ Բաղդասարյանը նշեց, որ Վարդան Պետրոսյանը լիովին ազատված է, նա ցանկության դեպքում կարող է անգամ դուրս գալ երկրից: «Հինգ օր առաջ այդ որոշումն արդեն իսկ մտել է ուժի մեջ»,-ասաց փաստաբանը: Մեր այն հարցին, թե տուժող կողմն արդյոք չի բողոքարկել որոշումը, Բաղդասարյանը պատասխանեց, որ հակառակ կողմը ստորագրել է, որ որեւէ բողոք, պարտք ու պահանջ չունի Վարդան Պետրոսյանի նկատմամբ:
2013թ. հոկտեմբերի 20-ին Եղվարդ-Երեւան մայրուղու 32-րդ կմ-ում երկու ավտոմեքենա իրար էին բախվել: Պատահարի հետեւանքով 7 մարդ մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել էր հիվանդանոց, այդ թվում՝ դերասան Վարդան Պետրոսյանը: Ավելի ուշ 16-ամյա Էդգար եւ Էդուարդ Հակոբյանները մահացել էին. նրանք հորեղբորորդիներ էին: Վարդան Պետրոսյանը դատապարտվել էր 5 տարվա ազատազրկման: Ավելի ուշ որոշում էր կայացվել, որ  դերասանը երեք տարի պատիժը կկրի բաց ռեժիմով:

Вардан Петросян на свободе
Суд первой инстанции Эребуни и Нубарашена принял решение об УДО актера Вардана Петросяна. Об этом в беседе с «Арменпресс»  сказал его адвокат Николай Багдасарян, который отметил, что отныне Петросян волен выехать за пределы Армении.
«Решение вошло в законную силу 5 дней тому назад»,- сказал Николай Багдасарян. На наш вопрос, не последует ли протест пострадавшей стороны, он ответил, что пострадавшая сторона подписала документ о том, что не имеет по отношению к Петросяну претензий.
20-го октября 2013 года на трассе Егвард-Ереван произошло ДТП с участием известного актера Вардана Петросяна, в котором было 2 жертвы и 5 пострадавших, за что Вардан Петросян был приговорен к 5 годам тюремного заключения, позже 3 года были заменены на отбывание наказания в вольном режиме.