Արցախի 6-րդ գումարման ԱԺ 5-րդ նստաշրջանի առաջին լիագումար նիստը տեղի կունենա փետրվարի 23-ին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը փետրվարի 21-ին հրավիրել է աշխատանքային խորհրդակցություն՝ խորհրդարանի մշտական հանձնաժողովների և խմբակցությունների ղեկավարների մասնակցությամբ:
Քննարկվել է 5-րդ նստաշրջանի օրակարգում ներառված հարցերի պատրաստվածության աստիճանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ Ազգային ժողովի մամուլի ծառայությունից, ամփոփելով խորհրդակցության արդյունքները՝ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը հայտարարել է, որ 6-րդ գումարման Ազգային ժողովի 5-րդ նստաշրջանի առաջին  լիագումար նիստը տեղի կունենա փետրվարի 23-ին, ժամը՝ 11:00-ին:

Пленарное заседание 5-й сессии Национального собрания НКР 6-го созыва состоится 23-го февраля
Председатель Национального собрания Нагорно-Карабахской Республики (Республики Арцах) Ашот Гулян 21-го февраля созвал рабочее совещание, в котором приняли участие руководители постоянных комиссией и фракций парламента.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе НС НКР, в ходе совещания была обсуждена степень готовности вопросов, включенных в повестку 5-й сессии.
Подводя итоги совещания, председатель парламента Ашот Гулян объявил, что первое пленарное заседание 5-й сессии Национального собрания 6-го созыва состоится 23-го февраля в 11:00.