Արցախի ՊՆ-ն հերքել է ադրբեջանցի հովիվների ուղղությամբ կրակելու մասին տեղեկությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հերքել է ադրբեջանական մի շարք լրատվամիջոցների տարածած տեղեկատվությունն այն մասին, թե ՊԲ ուժերը կրակահերթեր են արձակել Ակնայի շրջանի Այաղ Քերվենդ գյուղի հովիվների ուղղությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԱՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից:
ՊՆ հայտարարության մեջ ասվում է. «Այսօր ադրբեջանական մի շարք լրատվամիջոցների տարածած տեղեկատվությունն առ այն, թե իբր երեկ գիշեր ղարաբաղյան ուժերը կրակահերթեր են արձակել Ակնայի շրջանի Այաղ Քերվենդ գյուղի հովիվների ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվություն է:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը երբեք քաղաքացիական օբյեկտներն ու խաղաղ բնակչությանը չեն թիրախավորում: Ավելին՝ ՊԲ առաջապահ ուժերը երբեք նախահարձակի դերում հանդես չեն գալիս, իսկ ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ կրակ են բացում միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում»:

YEREVAN, FEBRUARY 21, ARMENPRESS. The defense ministry of Nagorno Karabakh denied Azerbaijani media reports on the Defense Army (NKR) opening fire on shepherds of the Ayagh Kervend village, Akna region, the defense ministry of Nagorno Karabakh told ARMENPRESS.
The ministry released a statement, saying: “The Azerbaijani media reports on NKR forces firing at shepherds of the Ayagh Kervend village, Akna region yesterday night is another disinformation.
The Defense Army never targets civilian objects and peaceful population. Moreover, The Defense Army forces are never in the role of the attacker, and open fire on Azerbaijani military positions only in case of strict necessity”.