ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է Գլեդիս Բերեջիկլյանին՝ Նոր Հարավային Ուելսի վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու առթիվ
ՀՀ վարչապետը շնորհավորել է Գլեդիս Բերեջիկլյանին՝ Նոր Հարավային Ուելսի
վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Գլեդիս Բերեջիկլյանին՝ Ավստրալիայի Նոր Հարավային Ուելս նահանգի վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Հարգելի տիկին Բերեջիկլյան,
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ավստրալիայի Նոր Հարավային Ուելս նահանգի վարչապետի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ:
Ողջունելի է, որ Ավստրալիայի հայ համայնքը, ակտիվ ներգրավված լինելով երկրի հասարակական-քաղաքական կյանքում, իր ուրույն նպաստն է բերում տարբեր բնագավառներում Ավստրալիայի զարգացման գործում, որի վկան է Ձեր արգասաբեր գործունեությունը:
Հուսով եմ, որ Ձեր պաշտոնավարության ընթացքում նոր լիցք կհաղորդվի Հայաստանի և Ավստրալիայի միջև հարաբերությունների զարգացմանը, մասնավորապես, մեր մարզերի և քաղաքների միջև ապակենտրոնացված համագործակցությանը:
Օգտվելով առիթից` մաղթում եմ Ձեզ հաջողություն և նորանոր ձեռքբերումներ՝ ի շահ Ավստրալիայի բարեկամ ժողովրդի բարեկեցության և հայ-ավստրալական բարեկամության ամրապնդման»:

Премьер-министр Армении поздравил Глэдис Береджиклян с избранием на пост премьер- министра австралийского штата Новый Южный Уэльс
Премьер-министр Армении поздравил Глэдис Береджиклян с избранием на пост премьер-
министра австралийского штата Новый Южный Уэльс
Премьер-министр Армении Карен Карапетян поздравил политика армянского происхождения Глэдис Береджиклян с избранием на пост премьер-министра австралийского штата Новый Южный Уэльс.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства Армении, в послании, в частности, говорится:
«Уважаемая госпожа Береджиклян, от имени армянского правительства и от себя лично поздравляю Вас с назначением на должность премьер-министра австралийского штата Новый Южный Уэльс.
Достойно приветствия то, что армянская община Австралии, будучи активно вовлеченной в общественно-политическую жизнь страны, вносит свой вклад в развитие Австралии в различных сферах, свидетельством чего является Ваша эффективная деятельность.
Надеюсь, что в период вашего пребывания на посту будет придан новый импульс развитию отношений между Арменией и Австралией, в частности децентрализованному сотрудничеству между нашими областями и городами.
Пользуясь случаем, желаю Вам успехов и новых достижений во благо благосостояния дружественного народа Австралии и укрепления армяно-австралийской дружбы».