Հերմինե Նաղդալյանը վերընտրվել է ԵԽԽՎ փոխնախագահի պաշտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը ԵԽԽՎ լիագումար նիստում վերընտրվել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահի աշխատակազմից:
Հերմինե Նաղդալյանը ԵԽԽՎ փոխնախագահի պաշտոնը զբաղեցնում էր 2016 թվականի հունվարի 25-ից, և ըստ ԵԽԽՎ կանոնակարգի, վերընտրվելուց հետո կշարունակի պաշտոնավարել մինչև հաջորդ նստաշրջան:
ԵԽԽՎ փոխնախագահի պաշտոնում այս տարի ընտրվել են՝  Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Իտալիայի, Անգլիայի, Իսպանիայի, Մոլդովայի, Ուկրաինայի, Նիդերլանդների, Նորվեգիայի, Պորտուգալիայի, Ռումինիայի, Սերբիայի, Սլովակիայի,  Անդորրայի, Կիպրոսի, Էստոնիայի պատվիրակությունների ներկայացուցիչներ:

Эрмине Нагдалян переизбрана вице-спикером ПАСЕ
Глава делегации Армении в ПАСЕ, вице-спикер Национального Собрания Армении Эрмине Нагдалян на пленарном заседании ПАСЕ переизбрана на посту вице-спикера ПАСЕ.
Как сообщили Арменпресс в Управлении НС Армении по связям с общественностью и СМИ, Э.Нагдалян занимает должность вице-спикера ПАСЕ с 25 января 2016 г. и, согласно регламенту   ПАСЕ, после переизбрания продолжит занимать ее до следующей сессии.
На пост вице-спикера ПАСЕ в этом году избраны представители делегаций Франции, Германии, Италии, Англии, Испании, Молдовы, Украины, Нидерландов, Норвегии, Португалии, Румынии, Сербии, Словакии, Андорры, Кипра, Эстонии.