Հերմինե Նաղդալյանը վերընտրվել է ԵԽԽՎ փոխնախագահի պաշտոնում
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության ղեկավար, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը ԵԽԽՎ լիագումար նիստում վերընտրվել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահի աշխատակազմից:
Հերմինե Նաղդալյանը ԵԽԽՎ փոխնախագահի պաշտոնը զբաղեցնում էր 2016 թվականի հունվարի 25-ից, և ըստ ԵԽԽՎ կանոնակարգի, վերընտրվելուց հետո կշարունակի պաշտոնավարել մինչև հաջորդ նստաշրջան:
ԵԽԽՎ փոխնախագահի պաշտոնում այս տարի ընտրվել են՝  Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Իտալիայի, Անգլիայի, Իսպանիայի, Մոլդովայի, Ուկրաինայի, Նիդերլանդների, Նորվեգիայի, Պորտուգալիայի, Ռումինիայի, Սերբիայի, Սլովակիայի,  Անդորրայի, Կիպրոսի, Էստոնիայի պատվիրակությունների ներկայացուցիչներ:

YEREVAN, JANUARY 23, ARMENPRESS. Hermine Naghdalyan, Deputy Speaker of Armenia’s Parliament and head of the Armenian delegation to the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) has been re-elected as Vice-President of PACE during its plenary session, Naghdalyan’s Office told ARMENPRESS.
Naghdalyan serves as PACE Vice-President since January 25, 2016, and according to the regulations of PACE she will continue her tenure until the next sitting after re-election.
This year, representatives of delegations from France, Germany, Italy, England, Spain, Moldova, Ukraine, Netherlands, Norway, Portugal, Romania, Serbia, Slovakia, Andorra, Cyprus and Estonia have been elected to the posts of PACE Vice President.