Բրազիլիայում ավիաաղետից զոհվել է Petrobras-ի գործը հետաքննող դատավորը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռիո դե Ժանեյրոյի նահանգում ինքնաթիռի կործանման զոհ Է դարձել Բրազիլիայի Ֆեդերալ գերագույն դատարանի անդամ Տեորի Զավասկին, որն զբաղվում Էր Petrobras նավթի-գազի պետական ընկերության շուրջը կոռուպցիոն սկանդալի հետաքննությամբ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով BBC-ին:
Տեորի Զավասկիի մահվան մասին Facebook-ում հայտնել Է նրա որդին: Գերագույն դատարանի ներկայացուցիչը հավաստել Է, որ Զավասկիի անունը կա ծովն ընկած ինքնաթիռի ուղեւորների ցուցակում, սակայն հրաժարվել Է հետագա մեկնաբանություններից:
Hawker Beechcraft C90GT տուրբապտուտակավոր երկշարժիչ ինքնաթիռը, որը հունվարի 19-ի ցերեկը մեկնել Էր Սան Պաուլուից, աղետի Է ենթարկվել Պարատի մունիցիպալիտետի մերձակայքում թռիչքից 80 րոպե անց: Օդանավի կործանման վայրում գտել են երեք զոհերի մարմիններ:

В авиакатастрофе в Бразилии погиб судья, расследовавший дело Petrobras
Жертвой крушения самолета в штате Рио-де-Жанейро стал член Федерального верховного суда Бразилии Теори Заваски, который занимался расследованием коррупционного скандала вокруг нефтегазовой госкомпании Petrobras, сообщает Арменпресс со ссылкой на BBC.
О смерти Теори Заваски сообщил в "Фейсбуке" его сын. Представитель Верховного суда подтвердил, что имя Заваски есть в списке пассажиров упавшего во море самолета, однако отказался от дальнейших комментариев.
Турбовинтовой двухмоторный самолет Hawker Beechcraft C90GT, вылетевший днем в четверг из Сан-Паулу, потерпел крушение близ муниципалитета Парати приблизительно через 80 минут после взлета. На месте крушения найдены тела трех жертв.