«Լրագրողներ առանց սահմանների» կազմակերպությունը պահանջում է բացահայտել Դինքի սպանությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Լրագրողներ առանց սահմանների» կազմակերպությունը պոլսահայ լրագրող Հրանտ Դինքի մահվան 10-րդ տարելիցին հորդորել է ի վերջո բացահայտել հանցագործությունը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով գերմանական Deutsch Welle -ն, Բեռլինում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ «Լրագրողներ առանց սահմանների» կազմակերպության Գերմանիայի ներկայացուցիչ Քրիստիան Միհրը նշել է, որ ի սկզբանե եղել են նշաններ այն բանի, որ Դինքի սպանությունը ազգայնամոլների փոքր խմբի ձեռքի գործը չէ:
Նա ընդգծել է, որ կան ապացույցներ հանցագործությունում պաշտոնյաների ներգրավվածության վերաբերյալ` նշելով, որ սպանության հետևում կանգնած անձինք պետք է դատապարտվեն: Միհրը ցանկություն է հայտնել, որ դատական գործը չշահագործվի քաղաքական նպատակներով:

YEREVAN, JANUARY 19, ARMENPRESS. On the occasion of the 10th anniversary of the murder of Hrant Dink, Armenian journalist of Istanbul, “Reporters Without Borders” organization urged to eventually reveal the crime, Deutsche Welle reports.
Christian Mihr, executive director of RSF Germany, told reporters in Berlin that initially there were signs that Dink’s murder was not carried out by a small group of nationalists.
He said there are proves over the involvement of officials in the crime, stating that people standing behind the murder must be condemned. Mihr expressed a wish that the trial has not been exploited for political purposes.