Արգենտինան վերահաստատել է հայ-արգենտինական կապերի սերտացմանն ուղղված իր պատրաստակամությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արգենտինայի արտաքին գործերի նախարարությունը մամուլի հաղորդագրություն է տարածել Հայաստան-Արգենտինա դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակի կապակցությամբ: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արգենտինայի դեսպանատնից: Ներկայացնում ենք հաղորդագրությունն ամբողջությամբ.
«Այսօր լրանում է Հայաստանի Հանրապետության եւ Արգենտինայի Հանրապետության միջեւ դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 25-ամյակը:
Երկու երկրները հաջողությամբ  համագործակցում են բազմաթիվ ոլորտներում, ինչպես քաղաքական, այնպես էլ` տնտեսական եւ մշակութային:
Արգենտինայում հայկական նշանավոր համայնքը, որն իր հաստատումից ի վեր, ամբողջությամբ ներգրավվել է մեր հասարակական կյանքում, իր արժեքավոր ավանդն է ունեցել երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում` նպաստելով երկու ժողովուրդների ավանդույթների ու մշակույթի փոխադարձ ճանաչմանը եւ առևտրատնտեսական հարաբերությունների զարգացմանը:
Առանձնահատուկ այս օրը Արգենտինան ցանկանում է վերահաստատել երկու ժողովուրդների միջև բարեկամական ու համագործակցային կապերի սերտացմանն ուղղված իր պատրաստակամությունը»:

YEREVAN, JANUARY 18, ARMENPRESS. The Ministry of Foreign Affairs of Argentina issued a statement on the occasion of the 25th anniversary of the establishment of Armenia-Argentina diplomatic relations, the Embassy of Argentina in Armenia told “Armenpress”.
“Today marks the 25th anniversary of the establishment of diplomatic relations between the Republic of Armenia and the Argentine Republic.
The two countries are successfully cooperating in numerous sectors, including political, economic and cultural ones.
The Armenian famous community of Argentina, which has been completely involved in our public life since its establishment, had its valuable input on the development of bilateral relations by contributing to the mutual recognition of traditions and culture of the two peoples and development of trade-economic relations.
On this special day Argentina wants to reaffirm its readiness aimed at intensifying the friendly and partnership ties between the two peoples”.