Հայաստանի մաքսակետերում կկիրառվեն էլեկտրոնային կշեռքներ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի մաքսակետերում մինչև 2017-ի ապրիլի վերջ կկիրառվեն էլեկտրոնային կշեռքներ: Այդ մասին որոշումը հաստատվեց կառավարության` դեկտեմբերի 29-ի նիստում։
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Վարդան Հարությունյանը նշեց, որ նախագծով առաջարկվում է էլեկտրոնային կշեռքների կենտրոնացված համակարգի տեղադրման ծառայությունների մատուցման պայմանագրով սահմանված ժամկետը 2017 թվականի հունվարի 11-ի փոխարեն տեղափոխել մինչև 2017-ի ապրիլի 30-ը ներառյալ:
«Երկարաձգումը պայմանավորված է հայ-վրացական սահմանին անցակետերի արդիականացման ուշացմամբ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ասաց Հարությունյանը՝ ավելացնելով, որ մատակարարը կլինի ռուսական «Ֆոռս Ցենտր Ռազրաբոտկի» ընկերությունը:

На таможенных пунктах Армении будут применять электронные весы
До конца апреля 2017 года на таможенных пунктах Армении будут применять электронные весы. Подобное решение было принято 29 декабря на заседании правительства РА, передает «Арменпресс».
Председатель Комитета по госдоходам Армении Вардан Арутюнян отметил, что проектом предлагается переместить срок установки централизованной системы электронных весов с 11 января 2017 года на 30 апреля 2017 года.
“Продление сроков внедрения обусловлено задержкой процесса модернизации пропускных пунктов на армяно-грузинской границе”, - заявил Арутюнян, добавив, что поставщиком будет российская компания “ФОРС - Центр разработки”.