Հայաստանի մաքսակետերում կկիրառվեն էլեկտրոնային կշեռքներ
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի մաքսակետերում մինչև 2017-ի ապրիլի վերջ կկիրառվեն էլեկտրոնային կշեռքներ: Այդ մասին որոշումը հաստատվեց կառավարության` դեկտեմբերի 29-ի նիստում։
ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահ Վարդան Հարությունյանը նշեց, որ նախագծով առաջարկվում է էլեկտրոնային կշեռքների կենտրոնացված համակարգի տեղադրման ծառայությունների մատուցման պայմանագրով սահմանված ժամկետը 2017 թվականի հունվարի 11-ի փոխարեն տեղափոխել մինչև 2017-ի ապրիլի 30-ը ներառյալ:
«Երկարաձգումը պայմանավորված է հայ-վրացական սահմանին անցակետերի արդիականացման ուշացմամբ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, ասաց Հարությունյանը՝ ավելացնելով, որ մատակարարը կլինի ռուսական «Ֆոռս Ցենտր Ռազրաբոտկի» ընկերությունը:

E-scales to be used in Armenia’s customs checkpoints
YEREVAN, DECEMBER 29, ARMENPRESS. Electronic scales will be used in Armenia’s customs checkpoints until the end of April, 2017, under the government’s decree approved in the December 29 Cabinet meeting.
Vardan Harutyunyan, Chairman of the state revenue committee mentioned that the draft suggests extending the period of the e-scale centralized system services from January 11 to April 30. “The extension of the period is due to the delay of modernization of the checkpoints in the Armenian-Georgian border”, Harutyunyan said.