Համբուրգում հանդիպել են Հայաստանի և Վրաստանի ԱԳ նախարարները
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Համբուրգում ընթացող ԵԱՀԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարների 23-րդ խորհրդի աշխատանքներին մասնակցող Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը դեկտեմբերի 9-ին հանդիպել է Վրաստանի արտգործնախարար Միխեիլ Ջանելիձեի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հե կապերի վարչությունից, հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել հայ-վրացական օրակարգի մի շարք հարցերի շուրջ, անդրադարձ  կատարվել երկու երկրների ղեկավարների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին։

Министр иностранных дел Эдвард Налбандян встретился в Гамбурге с министром ИД Грузии Михеилом Джанелидзе
Министр иностранных дел Эдвард Налбандян встретился в Гамбурге с министром ИД
Грузии Михеилом Джанелидзе
В рамках 23-го заседания Совета министров иностранных дел ОБСЕ, министр иностранных дел Эдвард Налбандян 9-ого декабря встретился в Гамбурге с министром ИД Грузии Михеилом Джанелидзе.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью МИД Армении, на встрече состоялся обмен мнениями вокруг ряда вопросов двусторонней повестки, был затронут ход реализации договоренностей, достигнутых главами двух государств.