Նալբանդյանն ու Մամեդյարովը Համբուրգում հանդիպել են
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Էլմար Մամեդյարովը Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի և Ստեֆան Վիսկոնտիի մասնակցությամբ հանդիպում են անցկացրել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին թվիթերյան միկրոբլոգում գրառում է կատարել ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
«ԵՍՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահաների նախաձեռնությամբ` երեկ (դեկտեմբերի 8-ին) Համբուրգում տեղի է ունեցել Հայաստանի, Ադրբեջանի արտգործնախարարների և Մինսկի խմբի երեք համանախագահների հանդիպումը»,- հայտնել է Բալայանը:
Համբուրգում ընթացող ԵԱՀԿ նախարարական գագաթնաժողովի շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի վերաբերյալ համատեղ հայտարարություն են ընդունել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների պատվիրակությունների ղեկավարները` ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը, ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին և Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Մարկ Էյրոն:

Эдвард Налбандян и Эльмар Мамедьяров встретились в Гамбурге
Министры ИД Армении и Азербайджана Эдвард Налбандян и Эльмар Мамедьяров встретились в Гамбурге, встреча прошла с участием сопредседателей Минской группы ОБСЕ ИгоряПопова, Джеймса Уорлика и Стефана Висконти. Как передает «Арменпресс», об этом на своей странице в Twitter пишет пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
«По инициативе сопредседателей Минской группы ОБСЕ, 8-го декабря в Гамбурге состоялась встреча министров ИД Армении и Азербайджана Эдварда Налбандяна и Эльмара Мамедьярова,  встреча прошла с участием сопредседателей Минской группы ОБСЕ ИгоряПопова, Джеймса Уорлика и Стефана Висконти»,- пишет пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян.
В Гамбурге, в рамках саммита ОБСЕ, руководители делегаций 3 стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ Сергей Лавров, Джон Керри и Жан-Марк Эйро распространили совместное заявление по поводу процесса урегулирования Карабахского конфликта.