Նալբանդյանն ու Մամեդյարովը Համբուրգում հանդիպել են
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:  Հայաստանի և Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարներ Էդվարդ Նալբանդյանն ու Էլմար Մամեդյարովը Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի, Ջեյմս Ուորլիքի և Ստեֆան Վիսկոնտիի մասնակցությամբ հանդիպում են անցկացրել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին թվիթերյան միկրոբլոգում գրառում է կատարել ՀՀ ԱԳՆ խոսնակ Տիգրան Բալայանը:
«ԵՍՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահաների նախաձեռնությամբ` երեկ (դեկտեմբերի 8-ին) Համբուրգում տեղի է ունեցել Հայաստանի, Ադրբեջանի արտգործնախարարների և Մինսկի խմբի երեք համանախագահների հանդիպումը»,- հայտնել է Բալայանը:
Համբուրգում ընթացող ԵԱՀԿ նախարարական գագաթնաժողովի շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղի խնդրի վերաբերյալ համատեղ հայտարարություն են ընդունել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների պատվիրակությունների ղեկավարները` ՌԴ արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը, ԱՄՆ պետքարտուղար Ջոն Քերին և Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարար Ժան-Մարկ Էյրոն:

Armenian, Azerbaijani FMs meet in Hamburg
YEREVAN, DECEMBER 9, ARMENPRESS. Foreign Ministers of Armenia and Azerbaijan Edward Nalbandian and Elmar Mammadyarov held a meeting with the participation of the OSCE Minsk Group Co-Chairs Igor Popov, James Warlick and Stephane Visconti in Hamburg, the Armenian MFA’s spokesman Tigran Balayan writes on Twitter, reports “Armenpress”.
“By the initiative of the OSCE Minsk Group Co-Chairs, yesterday, (December 8), the meeting of the Foreign Ministers of Armenia, Azerbaijan and the three Minsk Group Co-Chairs was held in Hamburg”, Balayan writes.
Heads of delegations of the OSCE Minsk Group Co-Chairing countries – Russia’s Foreign Minister Sergey Lavrov, US Secretary of State John Kerry and Foreign Minister of France Jean-Marc Ayrault issued a joint statement over the Nagorno Karabakh conflict within the framework of the OSCE ministerial summit in Hamburg.