Ադրբեջանցի պաշտոնյան Հայաստանի դրոշի փոխարեն կոտրել է Կոլումբիայի դրոշը. քսենոֆոբիայի բացահայտ օրինակ
Ադրբեջանցի պաշտոնյան Հայաստանի դրոշի փոխարեն կոտրել է Կոլումբիայի դրոշը.
քսենոֆոբիայի բացահայտ օրինակ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանում դեռևս չեն կարողանում տարբերակել Հայաստանի Հանրապետության և Կոլումբիայի պետական դրոշները: Պատահական չէ, որ նոյեմբերի 9-ին Ադրբեջանի Ազգային դրոշի օրվան նվիրված միջոցառման ժամանակ Դաշքեսանի շրջանի ղեկավար Ահադ Աբիևը սխալմամբ հայկականի փոխարեն կոտրել է Կոլումբիայի դրոշը` ի ցույց դնելով այդ երկրում հայատյացության բացահայտ դրսևորումը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ադրբեջանական Report գործակալությունը, ի պատասխան Կոլումբիայի պետական դրոշը կոտրելու տեսարանը պատկերող լուսանկարների տարածումից բարձրացած աղմուկի` Աբիևը սկսել է արդարանալ, թե կոտրելու ժամանակ իմացել է, որ իր դիմաց Հայաստանի դրոշն է, պարզապես հակառակ կերպով շրջված: «Նրանք, ովքեր Հայաստանի դրոշը ներկայացնում են որպես Կոլումբիայի դրոշ, գործում են հայերի օգտին»,- հայտարարել է Աբիևը:
Սոցիալական ցանցերի օգտատերերն ու լրատվամիջոցները մեղադրանքներ էին հղել Դաշքեսանի ղեկավարի հասցեին այն բանի համար, որ նա հայկականի փոխարեն կոտրել է Կոլումբիայի դրոշը:

Azerbaijani official destroys Colombian flag taking it for Armenian – undisputable example of xenophobia
Azerbaijani official destroys Colombian flag taking it for Armenian – undisputable example of
xenophobia
YEREVAN, NOVEMBER 10, ARMENPRESS. Azerbaijanis are still unable to differentiate between the national flags of Armenia and Colombia. On November 9, which is the national Flag Day of Azerbaijan, chief executive of Dashkesan district Ahad Abiyev destroyed the flag of Colombia taking it for Armenian, displaying the explicit hatred against Armenians. “Armenpress” reports, citing Azerbaijani Report agency, trying to alleviate the stir rising from the scene, Abiyev started to justify himself by claiming that he thought it was the Armenian flag hanging in the opposite direction. “Those who present the Armenian flag as the Colombian flag work for Armenians”, Abiyev announced.