Սրբուհի Տյուսաբի 175-ամյակին նվիրված նամականիշ է շրջանառության մեջ դրվել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Հայփոստ» փակ բաժնետիրական ընկերությունը 2016 թվականի հոկտեմբերի 20-ին շրջանառության մեջ է դնում 1 նամականիշ՝ նվիրված արևմտահայ գրող, բանաստեղծ, հրապարակախոս, հասարակական-մանկավարժական գործիչ, հայ առաջին վիպասանուհի Սրբուհի Տյուսաբի 175-ամյակին:  Նա բողոքել է կանանց անազատ վիճակի դեմ, առաջ քաշել կրթության և աշխատանքի իրավունքի պահանջները։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, նամականիշը ունի 230 ՀՀ դրամ անվանական արժեք, տպվել է Ֆրանսիայում՝ Կարտոր տպարանում: Նամականիշի վրա  պատկերված է Ս. Տյուսաբը՝ իր ստեղծագործության տողերի ներքո: Դիզայնի հեղինակն է «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի դիզայներ Դավիթ Դովլաթյանը:
Մարման պաշտոնական արարողությունը տեղի ունեցավ ՀՀ Սփյուռքի նախարարության «Մեր մեծերը» ծրագրի շրջանակներում, լրագրողների համահայկական 8-րդ համաժողովի մեկնարկին: Մարումն իրականացրեցին ՀՀ Սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը,  ՀՀ Տրանսպորտի, կապի ու տեխնոլոգիաների նախարարի տեղակալ Գագիկ Թադևոսյանը և «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ» փակ բաժնետիրական ընկերության կառավարող տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:

She protested against the female subordination, supported the right for the education and the requirements for the labor. The stamp has been printed in “Cartor” Printing House, France, with a face value of 230 Armenian drams. The stamp depicts Tyusab on the background of an extract from her poem.
The stamp has been designed by David Dovlatyan, designer of “Haypost” CJSC. The official cancellation ceremony of the stamp took place at the Ministry of the Diaspora in the frames of “Our Greats” program with the start of the 8th all-Armenian summit of journalists.
The cancellation was carried out by Minister of Diaspora Hranush Hakobyan, Deputy Minister of Transport, Communication and Information Technologies Gagik Tadevosyan and the Managing Director of “HayPost Trust Management” B.V., Juan Pablo Gechidjian.