Կառավարությունը «Նաիրիտ»-ի վերագործարկման վերաբերյալ հստակ առաջարկներ չի ստացել
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի կառավարությունը «Նաիրիտ»-ի վերագործարկման վերաբերյալ որևէ կոնկրետ առաջարկ չի ստացել: Ազգային ժողովում ՀՀ կառավարության գործունության ծրագիրը հաստատելու հարցի քննարկման ժամանակ ասաց ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը՝ պատասխանելով ԱԺ ՕԵԿ խմբակցության քարտուղար Մհեր Շահգելդյանի հարցին, թե ինչո՞ւ կառավարության ծրագրում արտացոլված չէ «Նաիրիտ»-ի վերագործարկման հարցը:
«Դուք «Նաիրիտ»-ի վերագործարկման վերաբերյալ որևէ հստակ առաջարկ տեսե՞լ եք: Չկա նման առաջարկ, ինչի շուրջ մենք նստենք բանակցենք: Ծրագրում գրեի՞նք, որ պատրաստ ենք բանակցել»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ նշեց վարչապետը:
Նա հավելեց, որ գործարանի վերագործարկման վերաբերյալ կան ընդամենը ցանկություններ, սակայն որևէ հստակ առաջարկ չի արվել, ինչի շուրջ կառավարությունը կարող է բանակցություններ սկսել:

YEREVAN, OCTOBER 20, ARMENPRESS. The Government hasn’t received any concrete proposals on the re-launch of the Nairit Plant, PM Karapetyan said during parliamentary discussions of the Government’s program, in response to MP Mher Shahgeldyan’s inquiry, as to why the Nairit re-launch issue isn’t included in the program.
“Have you seen any specific proposal on the re-launch of Nairit? There is no such proposal for us to discuss. Should we have written that we are ready to negotiate?” the PM said.
He added there are only desires to re-launch the plant, but no specific proposals have been made for the Government to consider.