Թրամփի կարողությունը մեկ տարում նվազել Է 800 մլն դոլարով՝ կազմելով 3,7 մլրդ դոլար. Forbes
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետական կուսակցությունից ԱՄՆ-ի նախագահի թեկնածու, միլիարդատեր Դոնալդ Թրամփի կարողությունը մեկ տարում նվազել Է 800 միլիոն դոլարով՝ կազմելով 3,7 միլիարդ դոլար: Սեպտեմբերի 28-ին այս մասին իր Էլեկտրոնային տարբերակում հայտնել Է Forbes հանդեսը:
Նրա տվյալների համաձայն՝ մագնատի, որը սեփական շինարարական կայսրությունն ունի, կապիտալի կրճատման պատճառներից մեկը դարձել Է ԱՄՆ-ում, այդ թվում՝ Նյու Յորքում  անշարժ գույքի շուկայի թուլացումը:
Forbes-ն ստուգել Է հանրապետականին պատկանող 28 ակտիվները՝ պարզելով, որ դրանցից 18-ի արժեքը վերջին տարում զգալիորեն իջել Է: Միլիարդատիրոջ ակտիվներից սոսկ յոթն Է ավելացրել գինը:
Թրամփն ինքն ավելի վաղ հայտարարել Է, թե իր կապիտալը գերազանցում Է 10 միլիարդ դոլարը, սակայն փորձագետները քանիցս կասկած են հայտնել՝ պնդելով, որ ձեռնարկատիրոջ կարողությունը շատ ավելի փոքր Է, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Forbes: состояние Трампа за год уменьшилось на $800 млн, составив $3,7 млрд
Состояние кандидата в президенты США от Республиканской партии, миллиардера Дональда Трампа за год уменьшилось на примерно $800 млн, составив $3,7 млрд. Об этом сообщил в среду в своей электронной версии журнал Forbes.
Согласно его данным, одной из причин сокращения капитала магната, который владеет собственной строительной империей, стало ослабление рынка недвижимости в США, в том числе в Нью-Йорке.
Forbes провел проверку 28 активов, принадлежащих республиканцу, выяснив, что стоимость 18 из них значительно уменьшилась за последний год. Лишь семь из активов миллиардера прибавили в цене, отмечает журнал.
Сам Трамп ранее заявлял, что его капитал превышает $10 млрд, однако эксперты неоднократно выражали сомнение на этот счет, утверждая, что состояние предпринимателя гораздо меньше.